LTV vadītāja amatā ieceļ 'Olainfarm' mārketinga analītiķi Eināru Gielu
Foto: LETA

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) ceturtdien lēma Latvijas Televīzijas (LTV) valdes priekšsēdētāja amatā iecelt Latvijas zāļu ražotāja "Olainfarm" mārketinga tirgus datu analītiķi Eināru Gielu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Savukārt LTV valdes locekļa digitālās attīstības un satura jautājumos amatam padome izvēlējās XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku izpilddirektori Evu Juhņēviču.

NEPLP locekle Aurēlija Ieva Druviete uzsvēra, ka līdz ar jaunās valdes apstiprināšanu "sabiedriskajā televīzijā sākas jauni laiki". Pieņemot lēmumu, padome ņēma vērā pretendentu spēju un gribu savstarpēji sadarboties, kā arī izpratni par mediju vidi un sabiedriskajiem medijiem, uzsvēra Druviete.

Saskaņā ar Druvietes sacīto, Giels konkursa komisiju pārliecināja par savām vadības spējām, kompetenci un zināšanām, datu analītiku, spēju pieņemt lēmumus, kā arī par attīstības redzējumu. Savukārt Juhņēviča sevi pierādījusi ar spēju vadīt nacionālas nozīmes projektus, strādāt ar radošiem cilvēkiem. NEPLP guva pārliecību, ka viņa varēs nodrošināt kvalitatīvu saturu, sacīja Druviete.

"Jāsaka, ka kopumā tiek dots augsts uzticēšanās kredīts no NEPLP puses. Konkursa gaitā guvām pārliecību, ka pretendenti ir augsti motivēti, ar pašiniciatīvu. Padome uzticas jaunieceltajai valdei," uzsvēra Druviete.

Viņa pauda cerību, ka jaunā valde spēs ienest aktīvas pārmaiņas un attīstīt LTV un sabiedriskos medijus.

Jaunā valde amatā stāsies 15. aprīlī.

Balsojumā Giels saņēma četras no piecām balsīm. Pret viņa kandidatūru balsoja NEPLP locekle Gunta Līdaka, kura vēlējās šajā amatā redzēt Juhņēviču. Par Juhņēviču valdes locekļa amatā saņemtas piecas balsis.

NEPLP nebiedējot abu jauno valdes locekļu pieredzes mediju jomā trūkums. Druviete pauda, ka "konkursā vispirms tika vērtēta izpratne par mediju vidi, sabiedrisko mediju darbības pamatiem". "Primāra ir izpratne par mediju vidi. Jāatzīst, ka šiem cilvēkiem nav tiešas pieredzes ar medijiem, bet vienlaikus viņi spēja mūs pārliecināt par savām zināšanām par mediju vidi," teica Druviete.

Kopumā uz vakantajiem amatiem LTV valdē sākotnēji saņemti 36 pieteikumi, savukārt līdz konkursa pēdējai kārtai tika seši pretendenti:

Juhņēviča, Giels, SIA "GMI" projektu īpašnieks Gints Miķelsons, elektroniskā plašsaziņas līdzekļa "MIX Media Group" mārketinga un reklāmas direktors Andris Māliņš, biznesa augstskolas "Turība" Juridiskās fakultātes Tiesību zinātņu katedras viesdocents Jānis Rušenieks un Latvijas Televīzijas pagaidu valdes locekle Vikija Valdmane-Rozenberga.

Uz abiem amatiem kandidēja trīs no sešiem pretendentiem - Juhņēviča, Māliņš un Rušenieks, savukārt Giels un Miķelsons kandidē uz valdes priekšsēdētāja amatu, bet Valdmane-Rozenberga kandidē uz valdes locekles amatu.

Kā liecina Giela dzīvesgājuma apraksts (CV), no 1999. līdz 2006.gadam viņš bijis AS "Preses nams" vecākais speciālists kvalitātes jautājumos. Pēc tam gadu viņš strādājis Uzņēmumu reģistrā, tur pildīja Iekšējā audita nodaļas vadītāja pienākumus. No 2007. līdz 2009.gadam Giels bijis SIA "Arhitektonika projektēšanas grupa" administratīvais direktors, uzņēmuma vadītājs. Vēlāk, laika posmā no 2013. līdz 2016.gadam, viņš bija administratīvais direktors SIA "Arhitekts Ingurds Lazdiņš"

No 2010. gada Giels strādājis Latvijas auto moto biedrībā, SIA "Lat assis" un SIA "Arvels", nodrošinot projektu vadības un kvalitātes sistēmu vadības funkcijas. Tāpat 2010.gadā Giels sāka sniegt biznesa konsultācijas.

No 2014.gada viņš ir Biznesa augstskolas "Turība" Uzņēmējdarbības vadības fakultātes domes loceklis, savukārt no 2017.gada - šīs augstskolas, kā arī Latvijas Jūras akadēmijas lektors.

Papildu tam no 2016.gadā Giels uzņēmumā "Cross Timber Systems" strādāja kā kvalitātes vadības sistēmu vadītājs.

Giels 2013.gadā absolvējis "Turību", iegūstot profesionālā maģistra grādu uzņēmējdarbībā un vadībā.

LETA jau ziņoja, ka pagājušā gada 28.decembrī NEPLP kā valsts kapitāldaļu turētāja vienbalsīgi nolēma izteikt neuzticību LTV valdes priekšsēdētājam Ivaram Beltem un valdes loceklim Sergejam Ņesterovam. NEPLP pārstāvji norādīja, ka LTV 2017. un 2018.gadā nav nodrošinājusi stratēģisku attīstības projektu plānošanu un uzraudzību noteiktajos termiņos un budžeta rāmjos, kas rada risku, ka nodokļu maksātāju līdzekļi netiek izlietoti iespējami efektīvi sabiedrības interesēs.

LTV valdē darbu turpina valdes loceklis finanšu jautājumos Ivars Priede.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Latvijas Televīzija LTV NEPLP Olainfarm
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form