LU rektora vēlēšanu skandāls: tiesa pieņem Muižnieka prasību pret valdību
Foto: LETA

Tiesa pieņēmusi bijušā Latvijas Universitātes (LU) rektora Indriķa Muižnieka pieteikumu, kurā apstrīdēts viņam nelabvēlīgais valdības lēmums. Pēc šī pieteikuma ir ierosināta administratīvā lieta, pavēstīja Administratīvās rajona tiesas tiesneša palīdze Ilze Butkus.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Lieta ierosināta 5. septembrī par Ministru kabineta 29. augusta rīkojuma "Par Latvijas Universitātes rektoru" atcelšanu un pieteicēja apstiprināšanu rektora amatā.

Tiesas pārstāve arī apstiprināja, ka Muižnieks tiesai ir lūdzis pagaidu aizsardzību, lai līdz sprieduma spēkā stāšanās brīdim varētu pildīt rektora pienākumus un netiktu rīkotas jaunas rektora vēlēšanas.

Pagaidu aizsardzības lūgums tiks izskatīts rakstveida procesā 30. septembrī un lēmums būs pieejams pēc pulksten 17.

28. augustā Muižnieks vērsās tiesā, apstrīdot viņam nelabvēlīgo valdības lēmumu un lūdzot noteikt pagaidu liegumu jauna rektora ievēlēšanai.

Muižnieks sacīja, ka ir iesniedzis Administratīvajā rajona tiesā pieteikumu, kurā lūdz atcelt viņam nelabvēlīgo administratīvo aktu par neapstiprināšanu amatā, balstoties uz to, ka valdības lēmums ir pieņemts prettiesiski, jo argumenti neatbilst tam, ko nosaka likums, proti, valdība drīkst rektoru neapstiprināt tikai tad, ja pārkāpts Augstskolu likums vai LU Satversme.

Ja tiesa šādu pagaidu noregulējumu noteiks, tas nozīmētu, ka līdz strīda izšķiršanai pēc būtības LU nevarētu tikt pie jauna rektora.

Kā ziņots, valdība 27. augustā pēc ilgām diskusijām nolēma neapstiprināt Muižnieku LU rektora amatā, jo Izglītības un zinātnes ministrijas skatījumā rektora vēlēšanās ir pārkāpta Augstskolu likumā un likumā "Par Latvijas Universitātes Satversmi" noteiktā LU rektora ievēlēšanas kārtība un noteikumi.

Reaģējot uz valdības lēmumu, darbu uzteica augstskolas Administrācijas vadītājs Ansis Grantiņš, bet abi prorektori paziņoja, ka nekavējoties izmantos savus neizņemtos atvaļinājumus un līdz novembra sākumam amata pienākumus nepildīs.

Prasot atcelt valdības izdoto administratīvo aktu, Muižnieks sacīja, ka vērsīsies Administratīvajā rajona tiesā un, iespējams, arī Satversmes tiesā, apstrīdot Augstskolu likumā noteikto ierobežojumu viņam atkārtoti piedalīties LU rektora vēlēšanās.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form