Augstākā tiesa vērsusies Ģenerālprokuratūrā ar lūgumu izvērtēt, vai Jūrmalas tiesnesis Kārlis Rācenājs, tīši un rupji pārkāpjot likumu lietu izskatīšanā, nav ļaunprātīgi izmantojis dienesta stāvokli, informēja AT preses sekretārs Leonards Pāvils.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Tāpat, ņemot vērā šā tiesneša rīcību, pieņemot izskatīšanai apgabaltiesai piekritīgas lietas, nosūtīts lūgums Tieslietu ministrijai veikt pārbaudi visās Latvijas rajonu tiesās un apgabaltiesās, vai tajās pareizi lemts jautājums par piekritību.

Tiesnešu disciplinārkolēģija 8.novembrī nolēma rosināt Saeimu atcelt no amata Jūrmalas pilsētas tiesas tienesi Rācenāju par tīšiem un rupjiem likumu pārkāpumiem, izskatot lietas par īpašumtiesībām.

Iepazīstoties ar tiesneša Rācenāja izskatītajām civillietām, Tiesnešu disciplinārkolēģija konstatēja rupjus civilprocesa likuma pārkāpumus trīs lietās, kas saistītas ar īpašumtiesību atzīšanu un atjaunošanu uz nekustamo īpašumu. Rācenājs pieņēmis izskatīšanai lietas, neņemot vērā likumā noteikto, ka lietas, kurās ir strīds par īpašumtiesībām un nekustamo īpašumu, ir piekritīgas apgabaltiesai.

Vienā no lietām tiesnesis arī pārkāpis likuma normu par valsts nodevas lielumu atkarībā no iesniegtās prasības summas. Augstākās tiesas Senāts visus trīs iepriekš minētos spriedumus ir atcēlis un nosūtījis izskatīšanai Rīgas apgabaltiesai kā pirmās instances tiesai. Saskaņā ar likumu galīgais lēmums par tiesneša atcelšanu no amata ir jāpieņem Saeimai.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form