Lūdz KNAB pārbaudīt iespējamu izšķērdību Olaines bīstamo atkritumu sadedzināšanas iekārtas uzturēšanā
Foto: LETA

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) vērsusies Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB) ar lūgumu izvērtēt aizdomas par iespējamu valsts budžeta līdzekļu nelietderīgu izmantošanu Olaines bīstamo atkritumu sadedzināšanas iekārtas (BASI) uzturēšanā un lemt par atbildīgo amatpersonu saukšanu pie atbildības, portālu "Delfi" informēja ministrijā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

VARAM secinājis, ka vēl Vides ministrijas laikā no 2007.gada 1.jūlija līdz 2009.gada 31.decembrim Olaines BASI uzturēšanai, iespējams, tika nepamatoti izlietoti valsts budžeta līdzekļi 272 268 latu apmērā.

Neskatoties uz to, ka laika periodā no 2007.gada 15.maija līdz 2008.gada 31.jūlijam šis objekts nedarbojās un atradās dīkstāvē, ir notikuši divi iepirkumi par "Olaines bīstamo atkritumu sadedzināšanas kompleksa tehnoloģisko iekārtu konservācijas režīma uzturēšanu un drošības režīma komplekso nodrošināšanu".

Tā rezultātā no valsts budžeta līdzekļiem tikuši apmaksāti 272 268 lati, izmaksās iekļaujot objekta apsardzes personāla atalgojumu, darba devēja sociālo nodokli, videonovērošanas sistēmas uzturēšanu un iekārtu monitoringa izmaksas, teritorijas apkopšanas nodrošināšanas izmaksas, kā arī ar ēku uzturēšanu saistīto komunālo pakalpojumu izmaksas.

Tāpat pārbaudē, kas notika pēc Valsts kontroles uzdevuma, konstatēts, ka vairāku gadu garumā esot informētiem par tehniskām problēmām Olaines BASI darbībā, ne Bīstamo atkritumu pārvaldības aģentūrā, ne VARAM netika pieņemti konkrēti lēmumi par šī objekta turpmākas izmantošanas lietderību, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra preses sekretāre Maija Pētermane.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

KNAB Korupcija Valsts kontrole VARAM
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form