LZA necer, ka ātri atrisinās konfliktu ar koncertzāli 'Rīga'
Foto: F64

Latvijas Zinātņu akadēmija (LZA) necer, ka tai izdosies ātri atrisināt konfliktu ar koncertzāli "Rīga", turklāt akadēmija "ar spēku nespiedīs koncertzāli atstāt LZA telpas". Tikmēr abu iesaistīto pušu attiecību atrisināšanā jau iesaistīta policija.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā pastāstīja LZA pilnvarotais advokāts Sergejs Rudāns, vēl šodien, neskatoties uz solījumiem, SIA "Rīgas koncertzāle" telpās ir pieejami komunālie pakalpojumi, tomēr Rudāns norādīja, ka tas ir tikai laika jautājums, jo jāsaprot, ka atslēgt komunikācijas atsevišķām telpām ēkā nav viegls process. Tomēr tas notiks, un, iespējams, tiem, kuri svētdien, 20.septembrī, ieradīsies uz koncertzālē paredzēto koncertu, nāksies samierināties ar koncertzāli bez elektrības un citiem komunālajiem pakalpojumiem.

Rudāns sacīja, ka LZA "nedzīs ārā cilvēkus, kuri turpmāk nāks uz pasākumiem", arī koncertzāles valdes locekli Juri Milleru ar kādiem prettiesiskiem paņēmieniem LZA neplāno izlikt. LZA saprot, ka Milleram esot izdevīgi novilcināt situācijas atrisināšanas procesu, turklāt Millers nav uzrādījis LZA nepieciešamo dokumentāciju, kas apliecinātu koncertzāles izveidē ieguldītos līdzekļus. Šajā gadījumā LZA ir aizdomas par iespējamu krāpšanos ar nodokļiem, kas varētu būt veikta, renovējot koncertzāli. Ar šīm aizdomām LZA ir vērsusies policijā, norādīja Rudāns.

Savukārt vakar, kad LZA pārstāvji bija ieradušies parakstīt telpu pieņemšanas-nodošanas aktu, Millers viņus koncertzālē nav ielaidis, bet, stāvot LZA vestibilā, vērsies policijā, kas pēc neilga brīža ieradusies uz izsaukuma vietu, pastāstīja Rudāns. Viņš skaidroja, ka klātesošie devās uz policijas iecirkni, lai sniegtu paskaidrojumus, ar ko arī šis incidents beidzās.

Millers sociālajā tīklā "Facebook" rakstījis, ka policiju uz LZA ēku izsaucis pats un policija "nogādāja iecirknī juristu Sergeju Rudānu un vairākus LZA darbiniekus, kuri vēlējās veikt prettiesiskas darbības".

"Prettiesisko darbību veikšana tādējādi tika novērsta, bet es netiku aizturēts," informēja Millers.

Kā ziņots, LZA deva koncertzālei "Rīga" laiku līdz 15.septembrim telpu labprātīgai atbrīvošanai, taču Millers uzskata, ka LZA pārkāpj Latvijas normatīvos aktus, tāpēc viņš sola, ka koncertzāle paliks LZA telpās. Ja LZA vēlas lauzt līgumu, tad tai ir jāvēršas tiesā kā jebkurā situācijā, kad līgumu vēlas lauzt viena no tajā iesaistītajām pusēm, norāda Millers.

Kā skaidroja LZA pilnvarotais advokāts Sergejs Rudāns, koncertzāle "Rīga" nemaksā nomas maksu kopš 2015. gada marta un ir izveidojies parāds aptuveni 58 000 eiro apmērā. Viņš uzsvēris, ka ar 31.augustu LZA izbeidza nomas līgumu ar koncertzāli "Rīga". Tas nozīmē, ka, sākot ar šī gada 1.septembri, koncertzāle nav tiesīga izmantot LZA telpas komercdarbības veikšanai, tostarp rīkot jebkāda veida pasākumus.

2015. gada sākumā LZA esot arī cēlusi prasību tiesā pret koncertzāli par parāda un kavējuma procentu piedziņu 66 883 eiro apmērā. Šajā summā nav iekļauta nomas maksa par augustu. Patlaban LZA neesot pamata uzskatīt, ka strīdu būtu iespējams atrisināt ārpustiesas kārtībā.

Jau ziņots, ka, konfliktam attīstoties, Millers vērsies Valsts policijā ar lūgumu izvērtēt iespējamu noziedzīgu nodarījumu pret viņu pēc Krimināllikuma 157. panta par neslavas celšanu. Otrs iemesls, kāpēc Millers vērsies policijā, ir koncertzālei "Rīga" izteiktie apvainojumi 246 radiatoru zādzībā. Viņš sacīja, ka LZA nav nekādu pierādījumu, ka šādi radiatori vispār koncertzāles telpās būtu bijuši.

Millera iesniegumu ar lūgumu izvērtēt iespējamu noziedzīgu nodarījumu pazīmes saistībā ar koncertzāles nomu ir saņēmis arī Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs. Toties Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesa ierosinājusi lietu pret LZA par tās nosūtītās līguma uzteikuma vēstules atzīšanu par prettiesisku.

Koncertzāle "Rīga" LZA telpās tika atklāta pagājušā gada 20.septembrī. Koncertzāles veidošanu, slēdzot līgumu ar Milleru uz desmit gadiem, kā arī norādot, ka LZA šī zāles rekonstrukcija ir nepieciešama, atbalstīja LZA prezidents Ojārs Spārītis.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus

Tags

Koncertzāle "Rīga" Korupcija Latvijas Zinātņu akadēmija Ojārs Spārītis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form