Madonā norisinās militārās mācības
Foto: F64

Lai sagatavotos Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes militārajām mācībām "Zobens 2019", sestdien un svētdien Zemessardzes 25. kājnieku bataljona zemessargi Madonā un tuvējā tās apkārtnē trenēsies veikt uzdevumus pilsētvidē, portālu "Delfi" informēja Nacionālie bruņotie spēki (NBS).

Mācību laikā zemessargi patrulēs gan ar kājām, gan transporta līdzekļiem, un tiks lietota mācību munīcija un kaujas imitācijas līdzekļi, kas rada troksni, bet neapdraud cilvēku veselību un dzīvību.

Uzdevumu izpildes laikā iespējama īslaicīga satiksmes ierobežošana, uzmanību vērš NBS.

NBS aicina iedzīvotājus neuztraukties, redzot karavīru un zemessargu pārvietošanos pa pilsētas ielām un apkārtējiem ceļiem. Tāpat NBS lūdz ar sapratni izturēties pret iespējamajiem satiksmes kustības īslaicīgiem apgrūtinājumiem, kas var rasties saistībā ar militārās tehnikas pārvietošanos vai īslaicīgu kontrolpunktu un pārvietojamo šķēršļu izvietošanu. Šie šķēršļi nepiesārņo vidi un nebojā infrastruktūru. Teritorijas pēc mācībām tiks sakoptas.

Vēstīts, ka no 12. līdz 15. septembrim Nacionālo bruņoto spēku militāro mācību cikla "Namejs 2019" ietvaros Vidzemē notiks Zemessardzes militārās mācības "Zobens 2019", kuru laikā tiks vērtētas vietējo bataljonu vienību spējas reaģēt uz hibrīdapdraudējumu, sniedzot atbalstu valsts un pašvaldību institūcijām.

Tags

Nacionālie bruņotie spēki Zemessardze

Comment Form