Maijā sāks izmaksāt pārskatītās pensijas
Foto: LETA

Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA) maijā sāks izmaksāt pārskatītās pensijas, portālu "Delfi" informēja Labklājības ministrija (LM).

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Šogad sākta vecuma, apgādnieka zaudējuma, izdienas pensiju, kas piešķirtas saskaņā ar nolikumu "Par izdienas pensijām", pārskatīšana cilvēkiem, kuriem pensija piešķirta vai pārrēķināta 2010. gadā.

VSAA pārskatīs tās pensijas, kas piešķirtas vai pārrēķinātas laikā no 2010. gada 1. janvāra līdz 2010. gada 31. decembrim. Proti, pārskatīs pensijas, kuru aprēķināšanā piemērots 2009. gada negatīvais apdrošināšanas iemaksu algas kapitāla indekss.

"Turpmāk negatīva kapitāla indeksa gadījumā piemēros izlīdzināšanas metodi. Tas nozīmē, ka negatīvos indeksus aizstās ar skaitli "1" līdz laikam, kad negatīvo un pozitīvo indeksu reizinājums būs lielāks par skaitli "1"," paudis labklājības ministrs Jānis Reirs.

Saskaņā ar LM sniegto informāciju 2010. gadā piešķirtās pensijas pārskatīs, pārrēķinot pensijas kapitālu, proti, 2009. gada negatīvā kapitāla indeksa vietā piemērojot skaitli "1". Šīs pensijas VSAA pārskatīs līdz 2016. gada augustam. Ja pensija pēc pārskatīšanas būs lielāka nekā iepriekš, tad pensijas starpību par laika posmu no 2016. gada 1. janvāra līdz mēnesim, kad VSAA reāli veiks konkrētās pensijas pārskatīšanu, cilvēks saņems pēc lēmuma pieņemšanas, bet ne vēlāk kā 2016. gada augustā.

Pārskatīšana arī 2017. un 2018. gadā. 2017. gadā pārskatīs 2011. gadā piešķirtās un pārrēķinātās pensijas, savukārt 2018. gadā pārskatīs 2012., 2013., 2014. un 2015. gadā piešķirtās un pārrēķinātās pensijas.

LM atgādina, ka pensiju aprēķina katram cilvēkam individuāli, par pamatu ņemot pensijas sākuma kapitālu (aprēķināts, ņemot vērā darba stāžu līdz 1996. gadam un vidējo iemaksu algu laika periodā no 1996. gada līdz 1999. gadam), pensijas kapitālu (no 1996. gada 1. janvāra personificētajā kontā reģistrētās sociālās apdrošināšanas iemaksas), kā arī pensionēšanās vecumu. Pensionēšanās vecums katru gadu palielinās par 3 mēnešiem un 2016. gadā ir 62 gadi un 9 mēneši.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus

Tags

Izdienas pensija Jānis Reirs Labklājības ministrija Pensija Pensionēšanās vecums Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form