Mājdzīvniekus turpmāk varētu reģistrēt tikai pie veterinārārstiem
Foto: Shutterstock

Turpmāk mājdzīvniekus pirmreizēji varētu reģistrēt tikai pie veterinārārstiem, paredz ceturtdien pirmajā lasījumā Saeimā atbalstītie grozījumi Veterinārmedicīnas likumā, portālu "Delfi" informēja Saeimā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Likuma grozījumi nepieciešami, lai uzlabotu mājas dzīvnieku reģistrācijas kārtību.

Likumprojekts paredz noteikt, ka praktizējošs veterinārārsts veiks ne tikai šo dzīvnieku apzīmēšanu ar mikroshēmu, pasu un vakcinācijas apliecību izsniegšanu, bet arī to pirmreizējo reģistrāciju Lauksaimniecības datu centra mājas dzīvnieku reģistra datubāzē.

Savukārt pašvaldībai būs jānodrošina normatīvajos aktos par mājas dzīvnieku reģistrācijas kārtību noteikto suņa apzīmēšanas un reģistrācijas prasību izpildes uzraudzība un kontrole saskaņā ar pašvaldības saistošajiem noteikumiem, paredz likuma grozījumi.

"Patlaban mājdzīvnieku var reģistrēt ne tikai pie veterinārārsta, bet arī vietējā pašvaldībā, Lauksaimniecības datu centrā, izmantojot portālu "www.latvija.lv" vai centra tīmekļvietnē pieejamo e-pakalpojumu. Tā kā dzīvnieka īpašnieks var izvēlēties, kā reģistrēt savu dzīvnieku, tad nereti dzīvnieks netiek piereģistrēts," teikts likumprojekta anotācijā.

Tāpat likumu iecerēts papildināt ar jaunu pienākumu suņu īpašniekiem vai turētājiem. Ja suni ievedīs no citas valsts, desmit dienu laikā būs jānodrošina, ka tam ir pase un tas ir reģistrēts. Ja suni būs paredzēts atsavināt, šis pienākums izpildāms līdz atsavināšanas brīdim.

Pašreiz likumā noteikts, ka dzīvnieka īpašniekam vai turētājam ir pienākums nodrošināt, lai suns līdz četru mēnešu vecumam ir apzīmēts ar mikroshēmu, lai tam ir pase un tas ir reģistrēts. Ja suns līdz četru mēnešu vecumam tiek atsavināts, šis pienākums izpildāms līdz atsavināšanas brīdim uz atsavinātāja vārda.

Likumprojekta anotācijā norādīts, ka patlaban Latvijā ir reģistrēti 154 753 mājas dzīvnieki - 147 654 suņi, 6968 kaķi un 109 seski.

Lai grozījumi Veterinārmedicīnas likumā stātos spēkā, tie vēl divos lasījumos jāpieņem Saeimai.

Tags

Saeima
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form