Foto: AFI

Naturalizācijas pārvalde martā saņēmusi 2048 iesniegumus, un pirmo reizi iestādes pastāvēšanas vēsturē naturalizēties gribētāju skaits viena mēneša laikā pārsniedzis divus tūkstošus, informēja pārvaldē.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
"Pilsonības pretendentu pieplūdumu izraisījusi Latvijas gaidāmā iestāšanās Eiropas Savienībā, kā arī pilsonības pretendentiem piedāvātā iespēja mācīties valsts valodu bezmaksas kursos," uzskata Naturalizācijas pārvalde.

Iedzīvotāju aktivitāte izraisījusi rindas Naturalizācijas pārvaldes Rīgas reģionālajās nodaļās. Lai novērstu dzīvo rindu, veido iepriekšēju pieraksta sistēmu dokumentu iesniegšanai. Šobrīd pilsonības pretendentiem piedāvātais dokumentu iesniegšanas termiņš Rīgā ir 8.jūnijs. Izveidojušās rindas arī naturalizācijas pārbaužu kārtošanai.

Otrdien Naturalizācijas pārvaldes priekšniece Eiženija Aldermane tieslietu ministri Vinetu Muižnieci iepazīstināja ar Rīgas Pārdaugavas reģionālās nodaļas un Metodikas un eksaminācijas centra saspringto darbu. Lai normalizētu radušos situāciju, nepieciešams papildu finansējums no valsts budžeta līdzekļiem, kas ļaus izveidot papildu darba vietas un radīs pretendentiem iespēju iegūt Latvijas pilsonību, nestāvot rindās, lai iesniegtu dokumentus un nokārtotu pārbaudes.

Iepriekš lielākais iesniegumu skaits sasniegts šogad februārī (1631 iesniegumi) un 1999.gada novembrī (1525 naturalizācijas iesniegumi). 1999.gadā krasu iesniegumu skaita palielināšanos izraisīja naturalizācijas logu atcelšana pilsonības likumā.

Šogad palielinājusies arī iesniegumu skaits par Latvijā pēc 1991.gada 21.augusta dzimuša bezvalstnieku vai nepilsoņu bērna atzīšanu par Latvijas pilsoni. Martā saņemts 101 iesniegums, bet pērn vidēji mēnesī saņemti 30 iesniegumi, 2002.gadā - 21 iesniegums mēnesī.

Kopš naturalizācijas procesa sākuma saņemti vairāk nekā 75 tūkstoši iesniegumu, un ar valdības rīkojumu līdz 2004.gada 1.aprīlim Latvijas pilsonību saņēmuši vairāk nekā 70 800 cilvēku.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form