Rīgas domes frakcijas Maskavas vadības piedāvāto vienošanās projektu par sadarbību tirdzniecības un humanitārajās jomās varētu izskatīt nedēļas laikā, bet projektu vēl vērtēs Ārlietu ministrija un ir iespējamas izmaiņas dažos punktos.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Rīgas dome saņēma sadarbības līguma piedāvājumu no Maskavas domes un pašlaik gatavota atbilde Maskavai ar Rīgas priekšlikumiem. Rīgas mērs Gundars Bojārs iepriekš prognozēja, ka vienošanās ar Maskavas valdības būs parakstīta rudenī, kad Rīgā darba vizītē ieradīsies Maskavas mērs Jurijs Lužkovs, bet ar Maskavas domi protokolu varētu parakstīt arī ātrāk.

Rīgas vicemērs Sergejs Dolgopolovs atzina, ka vienošanos frakcijas varētu izvērtēt nedēļas laikā un tas "nebūs jāvelk garumā", jo to paredzēts parakstīt augusta vidū Rīgas jubilejas pasākumu laikā, kad pilsētu apmeklēs kāds no Maskavas valdības pārstāvjiem. Plānots, ka vienošanās būs spēkā trīs gadus no parakstīšanas brīža.

Ārlietu ministrijas preses sekretārs Vilmārs Heniņš atzina, ka šādus vienošanās projektus sūta Ārlietu ministrijai izvērtēšanai un tās ilgums nav prognozējams, tomēr izvērtēšanas gaitā vienošanās projekta punktus var mainīt. Heniņš pastāstīja, ka gadījumā, ja kāds vienošanās projekta punkts neatbilst vai ir pretrunā ar Latvijas likumdošanu, Latvija piedāvās to mainīt.

Vienošanās projekts starp Maskavas vadību un Rīgas domi par sadarbību tirdzniecībā, ekonomikā, zinātnes un tehnikas, humanitārajā un kultūras jomā, paredz, ka Maskava un Rīga sadarbosies atbilstoši savām interesēm un partnerattiecību principiem.

Paredzēts, ka pilsētas centīsies paplašināt ekonomisku sadarbību un nodrošināt savstarpēji izdevīgus noteikumus kopīgai ražošanas un saimnieciskai darbībai, pilsētas veidos arī savas produkcijas izstādes atbalstīs "finansiālā infrastruktūras subjektus" nekustāmā īpašuma iegādes jautājumos.

Pilsētas plāno apmainīties ar pieredzi fondu tirgus attīstības, īpašuma privatizācijas, iedzīvotāju nodarbinātības sfērā. Rīgas un Maskava arī vēlas radīt labvēlīgus apstākļus jauno tehnoloģiju jomās, humanitāru zinātņu jomās, par prioritātēm nosakot pārtikas ražošanas procesu pētījumus, izplatītāko slimību apkarošanu.

Pilsētas plāno apmainīties ar pieredzi pilsētbūvniecības jomā, sadarbosies izglītības jomā, apņemoties iespēju robežās nodrošināt mazākumtautību pārstāvjiem iespēju iegūt vidējo un augstāko izglītību dzimtajā valodā.

Tāpat puses veicinās kultūras sakarus, kultūras mantojumu jomā, tūrisma jomā, plānots deleģēt arī masu mediju pārstāvjus informācijas objektīvajai atspoguļošanai. Pilsētas arī apņemas nodrošināt uzņēmumiem ar ārvalstu investīcijām, kā arī fizisko personu īpašuma aizsardzību.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form