Foto: F64

Piektdien Austrumu slimnīcā ar helikopteru tika nogādāts jauns puisis no Rēzeknes novada, kurš bija guvis ļoti smagas, dzīvībai bīstamas traumas, notiekot negadījumam darbā, portālu "Delfi" informēja Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Komunikācijas speciāliste Aija Lietiņa.

Strādājot tranšejā, vīrietim bija uzgruvis virsū zemes blāķis, kā rezultātā viņš bija guvis smagas krūšukurvja, plaušu un iegurņa traumas.

Pacienta transportēšanā un dzīvības glābšanā piedalījās Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas anesteziologs reanimatologs Oļegs Šuba, torakālie ķirurgi Ints Siliņš un Ilze Ruice, bronhologs Pēteris Juris Lejnieks, kā arī Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta Specializētās medicīnas centra speciālisti un Nacionālo bruņoto spēku (NBS) karavīri.

Kā pastāstīja Šuba, vīrieša stāvoklis bija ļoti smags, tāpēc viņu nebija iespējams transportēt ar sauszemes transportu un tika piesaistīts NBS helikopters. Pašlaik vīrietis atrodas Austrumu slimnīcas reanimācijas nodaļā, un viņa stāvoklis joprojām ir smags.

Austrumu slimnīca ir vienīgā ārstniecības iestāde Latvijā, kur darbojas speciāla Politraumu vienība un 24 stundas diennaktī pieejami visi speciālisti, kuri var būt nepieciešami pacienta ar politraumu glābšanai un aprūpei. Šādu pacientu dzīvības glābšanā un ārstēšanā vienmēr ir iesaistīta liela ārstu komanda, kuras kodolu veido pieredzējis ķirurgs, radiologs diagnosts, anesteziologs reanimatologs un traumatologs.

Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca ir lielākā daudzprofilu ārstniecības iestāde Latvijā, kas nodrošina daudzpusīgu diagnostiku un ārstēšanu pacientiem, kā arī veic zinātniski pētniecisko darbu, attīstīta inovācijas un īsteno pasākumus sabiedrības izglītošanai un veselības veicināšanai.

Katru gadu Rīgas Austrumu slimnīcas stacionāros ārstējas aptuveni 70 000 pacientu, dienas stacionārā vairāk nekā 20 000 pacientu, bet ambulatori Rīgas Austrumu slimnīcā veselības aprūpes pakalpojumus saņem vairāk nekā 300 000 pacientu.

Rīgas Austrumu slimnīcas sastāvā darbojas pieci stacionāri: "Gaiļezers", "Latvijas Onkoloģijas centrs", "Biķernieki", "Latvijas Infektoloģijas centrs" un "Tuberkulozes un plaušu slimību centrs".


Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!