Mediķis: jaunais Stradiņa slimnīcas korpuss motivēs topošos speciālistus pieteikties darbā
Foto: LETA

Uzbūvējot jaunu Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas (PSKUS) korpusu, tiks veicināta topošo speciālistu piesaiste slimnīcai, līguma par PSKUS A korpusa otrās kārtas būvniecību parakstīšanas pasākumā šādu viedokli pauda ārsts internists Kārlis Rācenis.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Mēs kā jaunie speciālisti vēlēsimies šeit strādāt! Jaunais korpuss būs ziņa arī topošajiem speciālistiem - mēs vēlamies lai jūs šeit strādātu, mēs jūs gaidām!" sacīja Rācenis.

Šodien svinīgi tika parakstīts līgums par PSKUS A korpusa otrās kārtas būvniecību. Pasākumā piedalījās arī Stradiņa slimnīcas valdes priekšsēdētājs Rinalds Muciņš un SIA "Velve" valdes priekšsēdētājam Kaspars Rokens.

Tāpat uz svinīgo līguma parakstīšanu bija ieradies PSKUS Sirds ķirurģijas centra vadītājs Pēteris Stradiņš, kurš pasākumā uzsvēra, ka Stradiņa slimnīca ir visas Latvijas medicīnas simbols, jo tieši šeit dzimušas modernās medicīnas nozares, paužot pārliecību, ka slimnīca ir arī Latvijas medicīnas nākotnes atslēga.

"Slimnīcai šogad aprit 110 gadi. Ceļš uz to bijis garš un, iespējams, varam par to runāt tāpat kā par Rīgu - tā līdz galam nekad nevar būt gatava. Šis brīdis ir ļoti būtisks, bet mums jāsāk domāt arī par nākamajiem soļiem," sacīja Stradiņš.

Savukārt PSKUS valdes priekšsēdētājs izteicās, ka šobrīd slimnīca droši raugās nākotnē, turpinot tās attīstības ceļu, lai pacienti saņemtu vislabāko pakalpojumu.

SIA "Velve" valdes priekšsēdētājs turpretim skaidroja, ka ārstniecības iestāžu būvniecībā ir savas specifiskas prasības, kur vizuālās un estētiskās kategorijas ir ne mazāk svarīgas par tehnoloģiskajiem risinājumiem. "Tikai apvienojot šos elementus, iespējams radīt mājīgu, mūsdienīgu, atveseļojošu vidi, kur ir viegli strādāt medicīnas personālam un pozitīvu pieredzi gūst pacienti," pauda Rokens.

Uzņēmums arī iepriekš strādājis pie Liepājas reģionālās slimnīcas ēku pārbūves, tāpēc Rokens pauž gandarījumu, ka šo pieredzi varēs likt lietā arī turpmākajos projektos. "Paplašināt vienu no lielākajām un nozīmīgākajām Latvijas slimnīcām - Stradiņa slimnīcu - mums nozīmē daudz vairāk nekā tikai būvniecības darbus - tā ir paliekoša vērtība, ko radām nākamajām paaudzēm," uzsvēra uzņēmuma valdes priekšsēdētājs.

Kā ziņots, pamatojoties uz Iepirkumu uzraudzības biroja saņemto atzinumu, Iepirkuma komisija 21.jūlijā pieņēma galīgo lēmumu par konkursa procedūras ar sarunām "A korpusa otrās kārtas būvdarbu veikšana" rezultātiem un par saimnieciski izdevīgāko atzina SIA "VELVE" iesniegto piedāvājumu par kopējo summu 88 364 300 eiro.

Stradiņa slimnīcas A korpusa otrās kārtas būvniecības darbi sāksies šī gada septembrī un ilgs līdz 2023.gada aprīlim. A korpusa otrās kārtas realizācijas termiņš jeb termiņš, kad jānodod gatava ēka, ir 2023.gada decembris. Būvniecībai paredzēti 30 kalendārie mēneši, tāpēc būvdarbi noritēs līdz 2023.gada aprīlim. Atlikušie astoņi mēneši būs paredzēti ēkas aprīkošanai.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Rinalds Muciņš Stradiņa slimnīca
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form