Melngalvju nama pielāgošana Valsts prezidenta vajadzībām izmaksās 95 000 latu
Foto: DELFI

Melngalvju nama telpu pielāgošana Valsts prezidenta Andra Bērziņa drošības un prezidenta kancelejas darba prasībām izmaksās 95 000 latu, liecina Finanšu ministrijas (FM) sagatavotais ziņojums, kuru otrdien, 3.aprīlī izskatīs valdība.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Aprēķināts, ka provizoriskie kancelejas un Militārās policijas pagaidu telpu nomas maksas izdevumi no 2012.-2015.gadam veidos 230 059 latus, savukārt pārcelšanās izdevumi tiek plānoti 15 000 latu apmērā. Šie tēriņi jau ir paredzēti kancelejas budžetā.

Atbildīgā darba grupa kā piemērotākās darba telpas prezidentam valdībai piedāvās tieši Melngalvju namu.

Ziņojums liecina, ka starp izskatītajiem telpu variantiem bijusi arī ēka Raiņa bulvārī 7, Rīgā, kura līdz 2011.gada 31.augustam bija iznomāts ASV vēstniecībai Latvijā. Tāpat prezidenta kancelejas pagaidu izvietošana tika vērtēta nekustamajā īpašumā Valsts prezidenta vasaras rezidencē - Zigfrīda Meierovica prospektā 31, Jūrmalā.

Šie abi varianti nav bijuši ekonomiski tik izdevīgi.

Tomēr, lai veiktu pārcelšanos uz Melngalvju namu, valstij vēl būs jānoslēdz nepieciešamās vienošanās ar Rīgas domi.

Ziņojums liecina, ka SIA "Rīgas nami" īres priekšlikums ir izteikts ar būtisku nosacījumu, ka iespējamais piedāvājums kancelejai nomāt visu Melngalvju nama ēku kompleksu pilnā apjomā tiks nodrošināts, ja Ministru kabinets normatīvajos aktos noteiktā kārtībā Rīgas pilsētas pašvaldībai nodos nekustamo īpašumu Riharda Vāgnera ielā 3, kas būtu nepieciešams Rīgas domes Īpašuma departamenta darbinieku izvietošanai, lai nodrošinātu darbības funkcionalitāti un vienotu, kompleksu atrašanās vietu Vecrīgas teritorijā Riharda Vāgnera ielā.

Nekustamais īpašums Riharda Vāgnera ielā 3 ir ieguldīts Valsts nekustamie īpašumi pamatkapitālā, un par to Rīgas dome ar saviem lēmumiem jau iepriekš bija izteikusi vēlmi bez atlīdzības pārņemt pašvaldības īpašumā, lai nodrošinātu nekustamo īpašumu maiņu starp Rīgas pilsētas pašvaldību un valsti Veselības ministrijas padotība esošā Neatliekamā medicīnas palīdzības dienesta funkciju nodrošināšanai.

Valdībā iesniegtais rīkojuma projekts arī paredz Finanšu ministrijai sadarbībā ar Veselības ministriju sagatavot lūgumu Rīgas domei pieņemt lēmumu par Rīgas pilsētas pašvaldībai piederošā nekustamā īpašuma Klostera ielā 7 un nekustamā īpašuma Duntes ielā 8, no kura atdalīta zemesgabala daļa, maiņu pret VAS "Valsts nekustamie īpašumi" piederošo nekustamo īpašumu Riharda Vāgnera ielā 3, Rīgā. tāpat pašvaldība aicināta pieņemt lēmumu par valstij nepieciešamo nekustamo īpašumu Nīcgales ielā 7 un Anniņmuižas bulvārī nodošanu valstij bez atlīdzības neatliekamās medicīniskās palīdzības funkcijas realizācijai.

Jau ziņots, ka Valsts prezidenta kanceleja sadarbībā ar SIA "Rīgas nami" jau ir apsekojusi Melngalvju nama kompleksu un konceptuāli izvērtējusi iespēju Rīgas pils remonta laikā šīs telpas nomāt kā Valsts prezidenta pagaidu rezidenci Rīgā.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Finanšu ministrija Rīgas nami Rīgas pils
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form