Melu tests: cik patiesi ir argumenti par RPIVA reorganizāciju
Foto: LETA

Lēmums par Rīgas pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas (RPIVA) pievienošanu Latvijas Universitātei (LU) publiskajā telpā sakāpinājis iesaistīto pušu emocijas, taču reorganizēšanas pamatotību atstājis diskusijas otrajā plānā. Portāls "Delfi" piedāvā "par" un "pret" argumentu iztirzājumu.

Pēc Izglītības un zinātnes ministrijas paziņojuma par RPIVA reorganizēšanu, pievienojot augstskolu LU, abas puses iesaistījušās asā viedokļu apmaiņā. RPIVA ministrijai pārmet augstskolas nomelnošanu un argumentu trūkumu, rektorei Dainai Voitai ministrijas rīcību nosaucot par "šausmīgu". Tikmēr ministrija aicināja RPIVA uz pārrunām (kuras augstskola tomēr neapmeklēja) un solīja, ka no reorganizācijas ieguvēji būs visi – gan studējošie, gan mācībspēki, gan pašvaldības.

Pa vidu saukļiem un solījumiem pavīdējuši arī argumenti, kas pamato vai noraida reorganizācijas nepieciešamību. Portāls "Delfi" pārbaudījis vairākus no tiem.

Tags

Eiropas Komisija Izglītības un zinātnes ministrija Lasāmgabali Latvijas Universitāte Liepājas Universitāte Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmija Rīgas Stradiņa universitāte

Comment Form