Mežs un kūdra Valdgales pagastā joprojām deg ar atklātu liesmu
Foto: Valsts policija

Mainoties vēja virzienam, kūdras purvs un mežs Talsu novada Valdgales pagastā daudzviet joprojām deg ar atklātu liesmu, un ugunsgrēka dzēšanas darbi turpināsies arī naktī, pastāstīja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) preses pārstāve Inta Palkavniece.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Viņa skaidroja, ka mainīgā vēja un kūdras degšanas īpatnību dēļ ugunsgrēka dzēšana ir sarežģīta un laikietilpīga.

Pēc Palkavnieces stāstītā, šodien dzēšanas darbos iesaistīts liels skaits VUGD amatpersonu, helikopters no Lietuvas bruņotajiem spēkiem, Valsts meža dienesta speciālisti, zemessargi, pašvaldības pārstāvji, kā arī vietējie iedzīvotāji, kuri palīdz ar tehniku un ūdens pievešanu.

Palkavniece uzsvēra, ka nekāda cita veida palīdzība ugunsgrēka dzēšanā pagaidām nav nepieciešama, jo tagad svarīgākais ir pareiza dzēšanas stratēģija, nevis vairāk resursu.

Kā ziņots, paaugstinātās bīstamības ugunsgrēka Valdgalē dzēšanas darbi turpinās jau kopš otrdienas pievakares.

Stiprā piedūmojuma dēļ tika evakuēts blakus esošajā Ventspils novada Puzes pagastā esošais Stiklu ciems, taču šodien jau liela daļa tā iedzīvotāju atgriezās mājās pret parakstu, ka paši uzņemas atbildību par savu drošību, pastāstīja Ventspils novada domes priekšsēdētājs Aivars Mucenieks (ZZS). Evakuētie Stiklu internātskolas audzēkņi gan joprojām mitinās citviet un viņi tik drīz neatgriezīsies ciemā.

Pēc Mucenieka rīcībā esošās informācijas, kūdras purva un meža ugunsgrēks Valdgales pagastā neapdraud Stiklu iedzīvotājus, jo vējš ir mainījis virzienu, aizvirzot ugunsgrēka dūmus citur.

Arī Talsu novada pašvaldības policijas priekšnieks Māris Grīnvalds uzsvēra, ka ugunsgrēks neapdraud Talsu pilsētu un tās apkārtni. Pēc viņa teiktā, neviens īpašums neesot ugunsgrēka tuvumā.

Ugunsgrēkā Ziemeļkurzemē līdz sestdienai izdegusi 840,3 hektārus liela platība, liecina Eiropas Savienības programmas "Copernicus" Ārkārtas situāciju pārvaldības pakalpojuma (Copernicus Emergency Management Service, CEMS) dati.

No satelītiem iegūtā informācija liecina, ka izdedzis 167,1 hektārs meža, 275,6 hektāri krūmāju un zālāju, kā arī 397,6 hektāri kūdras purva.

Iepriekš CEMS ziņoja, ka līdz ceturtdienas vakaram izdeguši 715,3 hektāri.

No satelītiem iegūtie augstas izšķirtspējas attēli ļauj iegūt precīzu informāciju. Lielākā daļa izdegušās teritorijas ir Talsu novadā, neliela daļa - Ventspils novadā.

Rietumu vēja ietekmē uguns patlaban turpina izplesties uz austrumiem. Viegls piedūmojums sasniedzis Rīgas jūras līča dienvidu daļu un pat Vidzemi.

VUGD brīdina, ka dzēšanas darbi būs ilgstoši, jo kūdras ugunsgrēka specifika ir tāda, ka kūdra gruzd un deg dziļumā, turklāt lielā platībā. Līdz ar to plašā reģionā ir jūtams sadūmojums, kā arī deguma smaka.

Iedzīvotāji joprojām tiek aicināti netuvoties ugunsgrēka vietai un arī neplānot pastaigas vai, piemēram, ogošanu un sēņošanu apkārtējos mežos, kur jūtams piedūmojums, kā arī gadījumā, ja dūmu smaka jūtama māju apkārtnē, aizvērt logus un durvis.

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests aicina ikvienu, kurš šajā ugunsgrēkā ir saelpojies dūmus, veselības sūdzību gadījumā konsultēties ar mediķiem, zvanot pa tālruni 113 vai 66 016 001.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Valdgales pagasta ugunsgrēks Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests VUGD
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form