Mežu izciršana vilkiem atvieglo medīšanu
Foto: DELFI

Mežu izciršana labvēlīgi ietekmē vilku populāciju, stāsta pētnieks un bijušais Valsts meža dienesta Medību daļas vadītājs Jānis Ozoliņš.

Viņš paskaidroja, ka vilku populācijai mežu izciršana ir labvēlīga, jo izcirstos mežos vilkiem ir vieglāk nomedījama viņu galvenā barība - stirnas, brieži un aļņi.

"Mežu izciršanu vērtēju drīzāk pozitīvi, jo, nocērtot mežu, tiek radīti labvēlīgi apstākļi stirnām, briežiem, aļņiem, kas savukārt ir galvenā vilku barība. Maldīgs ir uzskats, ka, izcērtot vecos mežus, šie dzīvnieki paliek bez mājām. Meža dzīvnieki lielākoties uzturas tieši jaunaudzēs, kur vieglāk tikt pēc barības. Pārnadži jaunaudzēs barojas ar jaunajiem kociņiem, līdz ar to arī plēsējiem jaunaudzēs ir vieglāk nolūkot savu medījumu," sacīja Ozoliņš.

Pēdējo 10-15 gadu laikā vilku skaits Latvijā svārstījies no 200-300 ziemas beigās līdz 500-600 vilkiem vasaras sākumā. Pēdējos gados visvairāk vilku nomedīts 2012.gadā - 247 vilki.

Source

Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form