Militārās izlūkošanas un drošības dienests turpmāk būs aizsardzības ministra pārraudzībā
Foto: LETA

Valdība šodien pieņēma grozījumus Militārās izlūkošanas un drošības dienesta (MIDD) nolikumā, kas paredz, ka dienests turpmāk atradīsies aizsardzības ministra, nevis Aizsardzības ministrijas pārraudzībā.

Grozījumi nolikumā tika sagatavoti, ņemot vērā, ka nākamgad stāsies spēkā grozījumi Valsts drošības iestāžu likumā. Grozījumi nolikumā stāsies spēkā 2019. gada 1. janvārī.

Jau ziņots, ka Saeima šogad oktobrī galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Valsts drošības iestāžu likumā, lai pilnveidotu valsts drošības iestāžu regulējumu.

Grozījumi nostiprina dienestu valsts drošības iestādēs kā speciālu dienesta veidu, kas ir atšķirīgs no citiem dienestiem valsts pārvaldē. Noteikts arī dienesta tiesisko attiecību regulējums drošības iestādēs, kas aizstāj darba tiesiskās attiecības, kā arī vienoti dienesta gaitas principi, kas stiprina drošības iestāžu kopumu Latvijā.

Tāpat noteikts, ka visās drošības iestādēs jānodrošina atbilstošs informācijas aizsardzības līmenis. Savukārt Drošības policija pārveidota par Valsts drošības dienestu.

Likuma grozījumi bija nepieciešami, lai visām trim drošības iestādēm valstī - Satversmes aizsardzības birojam, Militārās izlūkošanas un drošības dienestam un Drošības policijai (pēc grozījumiem - Valsts drošības dienestam) - būtu vienāds regulējums.

Turpmāk šis likums attieksies arī uz Valsts drošības dienestu un tā amatpersonām vairs nebūs saistošs iekšlietu sistēmas regulējums. Līdz ar to lielākās izmaiņas skar tieši Valsts drošības dienestu, deputātus iepriekš informēja Iekšlietu ministrijas pārstāvji.

Grozījumi stāsies spēkā 2019. gada 1. janvārī.

Source

LETA

Tags

Aizsardzības ministrija Valsts drošības dienests Iekšlietu ministrija
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form