Ministri nerunīgi par politiskajiem plāniem pēc Dombrovska valdības darba beigām
Foto: LETA

Tie ministri, kuri jaunajā valdībā varētu nesaglabāt savus amatus, neatklāj savus nākotnes politiskos plānus, argumentējot, ka "vēl jau nekas nav izlemts".

Saskaņā ar aģentūras LETA rīcībā esošo neoficiālo informāciju labklājības ministrei Ilzei Viņķelei (V) sava vietu var nākties atstāt par labu kādām Zaļo un zemnieku savienības pārstāvim. Politiķe masu medijiem neatklāja, ko varētu darīt pēc valdības darba beigām, kā arī nevarēja atbildēt, vai piekristu turpināt ministres darbu, ja viņu uz to aicinātu. "Ja aicinās, tad domāšu," noteica ministre.

Viņķelei gan esot padarīta darba sajūta, jo laikā, kamēr viņa bijusi šajā amatā, ir sākts daudz reformu, kuras vairs nevarot apstādināt, tāpēc viņai nav bažu par to, ka nākamais ministrs varētu tās neturpināt. "Ar vai bez manis, iesāktais tiks pabeigts," šādu pārliecību pauda Viņķele.

Tikmēr ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts, kuru šajā amatā varētu nomainīt kādreizējais ekonomikas ministrs Kaspars Gerhards (VL-TB/LNNK), labprāt turpinātu darboties jaunajā valdībā, ja viņam būtu iespēja turpināt jau iesāktās reformas nozarē. Ja viņš saņemtu uzaicinājumu turpināt darbu, viņš to pieņemtu, ja būtu skaidrs, ka ir iespēja turpināt līdzīgu politiku kā līdz šim.

Mazrunīgāks bija izglītības un zinātnes ministrs Vjačeslavs Dombrovskis (RP). Viņš aģentūrai LETA uz jautājumu, vai ir kādi nākotnes politiskie plāni pēc valdības darba beigām, noteica, ka tādu nav. "Sākšu domāt tad, kad tiks pieņemti konkrēti lēmumi," sacīja politiķis.

Kā ziņots, ja premjera amatam tiks virzīta zemkopības ministre Laimdota Straujuma un Valsts prezidents Andris Bērziņš uzticēs viņai valdības veidošanu, tad savos pašreizējos posteņos, iespējams, varētu palikt seši ministri, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā neoficiālā informācija.

Neoficiāla informācija liecina, ka arī pēc valdības vadītāja nomainīšanās savos amatos, visticamāk, paliktu Reformu partijas (RP) virzītais iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis un RP virzītais ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs. Viņi abi ir RP biedri. Satiksmes ministriju turpinātu pārraudzīt pie frakcijām nepiederošo deputātu un "Vienotības" izvēlētais Anrijs Matīss, bet kultūras nozare paliktu nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK ieteiktās ministres Daces Melbārdes aizgādībā. Savukārt Aizsardzības ministrijas un Veselības ministrijas vadības groži no savām rokām nebūtu jāizlaiž "Vienotības" biedriem Artim Pabrikam un Ingrīdai Circenei.

Straujumas vietā par zemkopības ministru, iespējams, nāktu pašreizējais Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas priekšsēdētāja vietnieks Jānis Dūklavs (ZZS), kurš savulaik jau pabijis zemkopības ministra amatā, savukārt viņa partijas biedrs, bijušais labklājības ministrs un satiksmes ministrs Uldis Augulis sēstos labklājības ministra krēslā.

Pašreiz vakantajā vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra amatā varētu stāties no Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) saraksta 11.Saeimas vēlēšanās kandidējušais advokāts, bijušais Ventspils ostas valdes loceklis Artis Stucka vai arī bijušais vides ministrs, ZZS ietilpstošās Latvijas Zaļās partijas līdzpriekšsēdētājs Raimonds Vējonis. Pēc neoficiālas informācijas, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra amatam vērtēta arī no ZZS saraksta 11.Saeimas vēlēšanās kandidējušā kādreizējā reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministra, tagadējā Latvijas Lielo pilsētu asociācijas izpilddirektora Māra Kučinska kandidatūra, taču viņš pagaidām tam neesot piekritis.

Līdz ar jaunās valdības nākšanu Ekonomikas ministrijas vadības grožus no Daniela Pavļuta rokām varētu pārņemt Kaspars Gerhards (VL-TB/LNNK), kurš šo amatu savulaik jau ieņēma. Tomēr vairāki RP pārstāvji uzsver, ka turpinās cīnīties, lai saglabātu savu politisko atbildību pār šo nozari. Ja RP tas izdosies, viņi varētu apsvērt pašreizējā izglītības un zinātnes ministra Vjačeslava Dombrovska (RP) virzīšanu ekonomikas ministra amatam, tomēr, pēc neoficiālām runām, esot maz ticams, ka RP uzvarēs cīņā par ekonomikas ministra portfeli.

Tikmēr Vjačeslava Dombrovska vietā izglītības un zinātnes ministra krēslā, iespējams, varētu atgriezties Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšsēdētāja Ina Druviete (V), bet "Vienotības" valdes locekle un pašreizējā satiksmes ministra padomniece Karīna Korna (V) Jāņa Bordāna vietā varētu stāties tieslietu ministra amatā.

Finanšu ministrijas grožus jaunajā valdībā varētu pārņemt Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas vadītājs Jānis Reirs (V), bet netiek arī izslēgta iespēja, ka savu pašreizējo amatu saglabās Andris Vilks (V), liecina aģentūras LETA rīcībā esošā neoficiāla informācija.

Tags

11. Saeima Aizsardzības ministrija Andris Bērziņš (aktieris) Andris Bērziņš (bijušais premjers) Andris Bērziņš (bijušais prezidents) Andris Vilks (LNB) Andris Vilks (Vienotība) Anrijs Matīss Dace Melbārde Daniels Pavļuts Edgars Rinkēvičs Ekonomikas ministrija Finanšu ministrija Ilze Viņķele Ina Druviete Ingrīda Circene Jānis Dūklavs Jānis Reirs Kaspars Gerhards Laimdota Straujuma Latvijas Zaļā partija Raimonds Vējonis Reformu partija Rihards Kozlovskis Saeima Zaļo un zemnieku savienība Uldis Augulis Valsts prezidents Ventspils osta Veselības ministrija Vienotība Vjačeslavs Dombrovskis VL-TB/LNNK

Comment Form