AFI

Pirms ministriem sniegt atbildi Korupcijas apkarošanas un novēršanas birojam (KNAB) par to, kas noticis slepenajā valdības sēdē, kad pērn tika nolemts prēmēt ministrus, atbildes jāsaskaņo ar premjera Aigara Kalvīša (TP) juridisko lietu padomnieku Jāni Dzanuškānu, ceturtdien ziņo laikraksts "Diena".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Laikraksta rīcībā nonākusi ministriem adresēta elektroniskā pasta vēstule, kas izsūtīta pirmdien, un to parakstījusi premjera palīdze Vineta Šnore. No vēstules izriet, ka KNAB ministriem uzdevis trīs jautājumus, taču kādus, nav zināms. To apstiprināja arī KNAB sabiedrisko attiecību un izglītošanas nodaļas vadītāja Diāna Kurpniece, taču arī viņa neatklāja jautājumus. Līdz pārbaudes beigām tā esot ierobežotas pieejamības informācija. Kurpniece atzīst, ka KNAB varējis izsaukt ministrus paskaidrojumu sniegšanai klātienē, taču vēstuļu aptaujas forma izvēlēta, rēķinoties ar ministru aizņemtību.

E-pasta vēstulē rakstīts: "Lūdzu neizsūtīt atbildes, pirms tās nav saskaņotas ar MP juridisko lietu padomnieku Jāni Dzanuškānu" un piebilde, ka "atbildes versija taps skaidra tuvāko dienu laikā".

Jau ziņots, ka KNAB pārbauda, vai iepriekšējās valdības pērn 10.oktobrī slēgtā sēdē pieņemtais lēmums piešķirt sev prēmijas atbilst likumam par interešu konfliktu novēršanu.

Sabiedriskās politikas centra "Providus" pētniece Iveta Kažoka šādu Ministru prezidenta biroja rīcību vērtē kā "nepārprotamu mēģinājumu iejaukties KNAB izmeklēšanā". Viņa laikrakstam norādījusi, ka KNAB pārbaudes mērķis ir, uzdodot ministriem jautājumus, noteikt, vai ar valdības lēmumu prēmēt sevi pārkāpti normatīvie akti, kurš bijis šī lēmuma iniciators, kā tas virzīts. "Pārbaudes mērķis nav saņemt vienādu atbildi no visiem, tātad tas traucēs izmeklētājiem noskaidrot patieso situāciju. Tas rada aizdomas, ka Ministru prezidenta birojam ir ko slēpt šajā lietā," uzskata Kažoka.

Viņasprāt šī vēstule rāda, ka ministri tiek uztverti kā marionetes bez rīcības brīvības, kas īpaši jāuzmana. "Šķiet, ka premjera birojs neuzticas ministriem, tāpēc spiests turēt tos grožos," laikrakstam skaidro Kažoka.

Ministru prezidenta palīdze Šnore sākumā neteica ne jā, ne nē, vai vēstuli sūtījusi, un ieteica aprunāties ar vēstulē minēto Dzanuškānu. Viņš "Dienai" stingri liedzās, ka būtu kaut ko zinājis par to, tomēr atzina, ka arī agrāk "sniedzis konsultācijas" ministriem par "juridiskajiem formulējumiem". "Šo e-pasta vēstuli, visticamāk, Vineta Šnore sūtījusi pēc ministru biroju vadītāju paustajām bažām par atbilžu gatavošanu [KNAB], bet aicinājums saskaņot atbildes pirms izsūtīšanas ir neliels pārspīlējums, kas radies rakstīšanas brīdī. Man šis gadījums šķiet kuriozs," laikrakstam teicis Dzanuškāns.

Otrajā sarunā ar "Dienu" Šnore jau uzņēmās atbildību par vēstules nosūtīšanu, taču lika saprast, ka tā saskaņota. Jautāta, ar kuru personu tieši, viņa klusēja.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form