Vairāki Ministru kabineta locekļi piektdien pauda neizpratni par Valsts kontroles (VK) pieprasītājiem līdzekļiem 615 000 latu apmērā jauno telpu nomai un uzturēšanai.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Valsts budžeta šā gada grozījumu projektā iekļautais punkts par līdzekļu piešķiršanu VK paredz, ka kopumā paredzēts nomāt telpas 3210,7 kvadrātmetru platībā un noteiktā nomas maksa ir 10,7 lati kvadrātmetrā, kas nozīmē, ka no 1.jūlija līdz gada beigām telpu noma izmaksās 202 274 latus.

VK jauno telpu ekspluatācija savukārt šogad izmaksās 41 995 latus, bet telpu uzturēšana - vēl 22 262 latus.

VK biroja pārcelšanās izmaksas sasniegšot 88 700 latus, tai skaitā juridiskās adreses maiņa - 200 latu, sakaru centrāles pārvietošana - 5000 latu, mēbeļu un dokumentu pārvešana - 5000 latu, datoru pieslēgums kabinetos - 3500 latu, biroja telpu starpsienu izbūve - 75 000 latu.

Mēbeļu iegāde 220 darba vietām VK izmaksāšot 200 000 latu, bet žalūziju iegāde jaunajam birojam maksāšot 60 000 latu.

Īpašu uzdevumu ministrs sabiedrības integrācijas lietās Nils Muižnieks, iepazīstoties ar VK biroja pārcelšanas tāmi, pauda neizpratni par tik lielas nomas maksas noteikšanu, jo nesen konkursus par telpu nomu sludināja arī jaunizveidotās ministrijas, slēdzot līgumus par daudz zemāku nomas maksu.

Savukārt izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis atzīmēja, ka VK jaunajā birojā vēl jāveic remonta darbi un būtu loģiski, ja namīpašnieks samazinātu telpu nomas maksu.

Turklāt Šadurskis teica, ka redzot, kā strādā VK, Izglītības un zinātnes ministrijā šī iestāde nekādus pārkāpumus nespēs atrast.

Valsts galvenais kontrolieris Raitis Černajs norādīja, ka telpu nomas līgums noslēgts konkursa rezultātā un tas bijis pats pieņemamākais variants. Tāpat viņš arī uzsvēra, ka VK nevar izmantot esošās mēbeles jaunā biroja aprīkošanai, jo tās tiek ekspluatētas jau ļoti sen un izjaukt šīs mēbeles var, bet pēc tam salikt kopā tās būs neiespējami.

Černajs nevarēja precīzi komentēt katru izdevumu pozīciju, uzsverot, ka tās ir aprēķinājuši VK darbiniekiem, kuriem Černajs uzticoties. Ministru prezidents Einars Repše uz šo Černaja teikto norādīja, ka "tā varētu būt kļūda".

Vienlaikus Repše uzsvēra, ka VK pēdējā laikā dara īpaši labus darbus, kas saistīti ar nelietderīgu tēriņu ierobežošanu, un VK būtu jāatbalsta.

Sēdes starplaikā premjers ar Černaju panāca vienošanos, ka VK telpu nomas un uzturēšanas izmaksas spēs samazināt par 85 000 latu, kas nepieciešami Latvijas vēstniecības Īrijā izveidošanai.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form