Ministrijas iesniegušas priekšlikumus NAP par 16 miljardiem latu
Foto: Saeimas administrācija

Ministrijas ir iesniegušas savus priekšlikumus Nacionālajam attīstības plānam (NAP), kur pasākumu īstenošanai nepieciešami 16 miljardi latu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

To trešdien biedrības "Homo ecos" rīkotajā diskusijā "Latvija - ekonomiskais izrāviens vai zaļākā valsts pasaulē" paziņoja vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Edmunds Sprūdžs (RP).

Viņš sacīja, ka jautājums patlaban ir, kā Pārresoru koordinācijas centram šo summu samazināt līdz 2,3 miljardiem latu, kas ir tas finansējums, ko NAP iekļauto aktivitāšu īstenošanai atvēlēs no Eiropas Savienības struktūrfondiem.

"Tie pasākumi, kas ir NAP, ir šausmīgi labi pasākumi - tos var darīt katru dienu, vienreiz nedēļā, reizi vairākos mēnešos," teica ministrs, piebilstot, ka tomēr ir jānosaka, kuri uzdevumi ir jāīsteno vairāk un kuri ir mazāk svarīgi.

Tieši tāpēc ir nepieciešama konkrēta vīzija, lai varētu izvēlēties prioritāros pasākumus, kuriem piešķirt finansējumu. "Ir jābūt bākai vai zvaigznei debesīs, kas ļauj izvēlēties, kuru vairāk un ko mazāk," viņš paskaidroja.

Jau ziņots, ka vēl šonedēļ notiek sabiedriskā apspriešana par valdībā apstiprināto NAP sākotnējo redakciju. Priekšlikumus iesniedz gan iedzīvotāji, gan dažādas organizācijas, gan arī ministrijas. Pēc tam, kad beigsies sabiedriskā apspriešana, Pārresoru koordinācijas centrs izvērtēs priekšlikumus un lems, kurus iekļaut NAP.

Pārresoru koordinācijas centra vadītājs Mārtiņš Krieviņš iepriekš jau izteicies, ka NAP nedrīkst pārvērsties par tādu kā vēlmju sarakstu.

NAP 2014.-2020.gadam ir galvenais vidēja termiņa attīstības plānošanas dokuments Latvijā. Tas ir Latvijas ilgtspējīgas attīstības stratēģijas līdz 2030.gadam (Latvija 2030) rīcības plāns, kam ir jākalpo par valsts attīstības ceļa karti vidējam termiņam.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Edmunds Sprūdžs Eiropas Savienība Nacionālais attīstības plāns Pārresoru koordinācijas centrs
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form