Ministrijas nevēlēšanās neko mainīt Rīgas brīvostas pārvaldībā ir bezatbildība, uzskata valsts kontroliere
Foto: LETA

Neraugoties uz to, ka gan Pasaules bankas, gan Valsts kontroles secinājumi par Rīgas brīvostas darbu ir visai skarbi, pati brīvosta ir ieviesusi vien dažus no ieteikumiem, bet Satiksmes ministrija demonstrē nevēlēšanos neko mainīt, intervijā LTV sacīja valsts kontroliere Elita Krūmiņa.


Viņa atgādināja, ka Rīgas brīvosta "lepni paziņoja, ka visus ieteikumus ieviesīs ātrā termiņā un tie tiks realizēti". "Diemžēl mums nākas secināt, ka ieviešanas termiņš jau ir pagājis, bet Rīgas brīvosta ir spējusi ieviest tikai dažus no tiem, kas liecina par to, ka Rīgas brīvosta nespēj vai negrib sakārtot šo sistēmu."

Viņa norāda, ka arī Satiksmes ministrija, kuras pārraudzībā Rīgas brīvosta, nav bez vainas. Tika solīts, ka pēc Pasaules Bankas pētījuma veikšanas tiks sakārtots šī uzņēmuma pārvaldes jautājums, bet, neraugoties uz to, ka brīvostai pētījumā tiek veltīti skarbi vārdi, Satiksmes ministrija paziņojusi par darba grupas veidošanu, nevis rīkojusies. "Manuprāt, tā ir klaja nevēlēšanās neko mainīt, tā ir bezatbildība."

Pērn pēc Valsts kontroles revīzijas materiālu izvērtēšanas policija sāka kriminālprocesu par iespējamām nelikumībām Rīgas brīvostā. Revīzijā tika secināts, ka brīvostas darbība nav bijusi atbilstoša labas pārvaldības principiem un tiesību aktu prasībām un ir pieļauti nelikumīgi un nelietderīgi tēriņi un nav gūti pienākošies ieņēmumi. Valsts kontrole norādīja uz  Rīgas brīvostas  zaudējumiem vai nepamatoto rīcību ar finanšu līdzekļiem kopsummā par vairāk nekā 41 miljonu latu.

Source

www.DELFI.lv

Tags

Elita Krūmiņa LTV Pasaules banka Rīgas brīvosta Satiksmes ministrija Valsts kontrole
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form