Mitruma ietekmē uz grants ceļiem pastiprināti veidojas bedres, uzsver LVC
Foto: LETA

Rudenīgos laika apstākļos mitruma ietekmē daudzviet uz grants autoceļiem pastiprināti veidojas bedres. Lai to novērstu, tiek veikta greiderēšana, ko nodrošina VAS "Latvijas autoceļu uzturētājs" (LAU), taču jārēķinās, ka tā nenotiek uzreiz visos posmos, līdz ar to braukšanas apstākļi uz grants autoceļiem var būt apgrūtināti, portālu "Delfi" informēja VSIA "Latvijas Valsts ceļi" (LVC).

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pārmitrināti ceļi ar grants segumu zaudē nestspēju, uz tiem veidojas dubļi un bedres. Mitrums apgrūtina autoceļu uzturēšanu, jo slapjā laikā greiderēšana ir mazāk efektīva un bedres ātri vien veidojas atkārtoti. LAU speciālisti seko līdzi laika prognozēm un ceļu stāvoklim un veic darbus, tiklīdz ceļi ir pietiekami apžuvuši, uzsvēra LVC.

Šonedēļ 29 valsts autoceļu posmos vēl turpinās remontdarbi, savukārt daļā būvobjektu ir sācies tehnoloģiskais pārtraukums un līdz pavasarim paliek braukšanas ātruma ierobežojums 70 km/h. LVC aicina autovadītājus ievērot satiksmes ierobežojumus būvdarbu zonās un vietās, kur ierobežojumi ir spēkā arī būvdarbu pārtraukuma laikā.

Tāpat LVC atgādina, ka par lūzušiem kokiem, kā arī citiem apgrūtinājumiem uz valsts autoceļiem aicinām informēt LVC Satiksmes informācijas centru pa bezmaksas diennakts informatīvo tālruni 80005555 vai lietotnē "Waze Latvija".

Informācijai par aktuālajiem satiksmes ierobežojumiem braukšanas apstākļiem var sekot līdzi braukšanas apstākļu kartē LVC mājaslapā.

Lielākie satiksmes ierobežojumi uz valsts galvenajiem autoceļiem ir autoceļa Jēkabpils-Rēzekne–Ludza–Krievijas robeža (Terehova) (A12) posmā no Greiškāniem līdz Rīgas ielai ātruma ierobežojums 50 un 70 km/h. Posma šķērsošana var prasīt 15 minūtes.

Uz autoceļa Krievijas robeža (Grebņeva)–Rēzekne–Daugavpils–Lietuvas robeža (Medumi) (A13) ceļa segas pārbūves posmā no Rēzeknes līdz Bekšiem ātruma ierobežojums 30, 50 un 70 km/h, platuma ierobežojums 3 m paredzamais šķērsošanas laiks – 35 minūtes.

Uz Daugavpils šosejas (A6) ceļa pārvada pār dzelzceļu netālu no Lūbastes (224,78. km) remontdarbi. Satiksme organizēta pa vienu joslu ar luksoforiem, vadstatņiem un ceļazīmēm. Platuma ierobežojums 3,5 m. Ātruma ierobežojumi 70 un 50 km/h.

Lielākie satiksmes ierobežojumi uz valsts reģionālajiem autoceļiem ir uz autoceļa Inciems–Sigulda–Ķegums (P8) posmā no Turaidas līdz Siguldai līdz trim luksoforu posmiem. Kravas transportam būvobjektā braukt aizliegts, paredzamais remontposma šķērsošanas laiks ir aptuveni 45 minūtes.

Autoceļa Jaunkalsnava–Lubāna (P82) posmā no Ļaudonas līdz Alžāniem ieviests ātruma ierobežojums 50 un 70 km/h, piecos posmos satiksmi regulē ar luksoforu, paredzamais būvobjekta šķērsošanas laiks 40 minūtes.

Autoceļa Krāslava–Dagda (P61) posmā no Vorzovas līdz Veterovkai ieviesti seši luksofora posmi un noteikts ātruma ierobežojums 50 km/h. Remontposma šķērsošanas laiks 35 minūtes.

Par apgrūtinātiem braukšanas apstākļiem vai citiem ar satiksmi un ceļu stāvokli saistītiem novērojumiem aicina informēt LVC zvanot pa diennakts tālruni 80005555, kā arī uzņēmuma "Twitter" un "Facebook" kontos.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Latvijas Valsts ceļi
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form