Mobilajā lietotnē 'Mana drošība' būs iespējams ziņot par savu atrašanās vietu
Foto: LETA

Lai atvieglotu operatīvo dienestu darbu gan nomaldījušos cilvēku meklēšanā, gan ceļu satiksmes negadījuma vai noziedzīga nodarījuma vietas operatīvā atrašanā, Valsts policija ir izstrādājusi mobilo lietotni "Mana drošība", to papildinot ar funkciju savu koordinātu nosūtīšanai.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Jaunā funkcija izstrādāta, lai persona varētu operatīvajiem dienestiem nosūtīt savas koordinātas situācijās, kad viņš nespēj sniegt skaidras norādes par to, kur atrodas.

Precīzas atrašanās vietas koordinātas iespējams nosūtīt divos dažādos veidos. Ieejot lietotnes "Mana drošība" sadaļā "Ārkārtas zvani" un zvanot jebkuram glābšanas dienestam, koordinātas tiks nosūtītas automātiski. To var arī izdarīt, šajā sadaļā nospiežot pogu "Nosūtīt manas koordinātas glābšanas dienestam". Šajā situācijā glābšanas dienests saņem nosūtītāja koordinātas.

Šī poga domātā situācijām, kad persona jau iepriekš ir sazinājusies ar glābšanas dienestu, ir kustībā un tai nepieciešams vairākkārt operatīvi ziņot dispečeram par atrašanās vietu.

Jāatgādina, ka gadījumā, ja persona nonākusi nelaimē, nepietiks tikai nosūtīt īsziņu ar koordinātām. Ja nepieciešama palīdzība, personai jāveic arī zvans attiecīgajam glābšanas dienestam, savukārt koordinātas ir kā papildu rīks, lai atvieglotu dienestu darbu un palīdzība pie personas nokļūtu ātrāk.

Līdz šim izsaucēja atrašanās vieta tika noteikta pēc elektronisko sakaru komersantu sniegtajiem datiem, turpretim lietotnes "Mana drošība" funkcija ļaus personas atrašanās vietu noteikt daudz precīzāk. Lai noteiktu precīzu atrašanās vietu, viedtālrunī jābūt aktivizētai GPS funkcijai, ja persona pati to nebūs aktivizējusi, aplikācija par to atgādinās.

Lietotnes jaunā funkcija tika izmēģināta arī valsts līmeņa civilās aizsardzības mācību "Stormex 2016" laikā, kur lauku apvidū pazudis cilvēks tika atrasts ar deviņu metru precizitāti.
Programmu "Mana drošība" ar tās jauno funkciju savā viedtālrunī iespējams bez maksas lejupielādēt "Google Play" un "Apple Store" veikalos.

Valsts policija informēja, ka līdz ar koordinātu nosūtīšanas iespēju mobilā aplikācija "Mana drošība" ietver sevī vairākas funkcijas, kas var būt noderīgas ikvienam iedzīvotājam. Ar tās palīdzību satiksmes dalībnieki var ātri un ērti informēt Valsts policiju gadījumos, ja tie kļuvuši par ceļu satiksmes negadījuma aculieciniekiem. Lai to izdarītu, lietotājam vispirms jāreģistrējas, norādot savu vārdu, uzvārdu, e-pasta adresi un mobilā tālruņa numuru, lai nepieciešamības gadījumā likumsargi varētu ar aculiecinieku sazināties. Pēc tam aplikācija piedāvās divus variantus, kādā veidā ziņot par negadījumu. Pirmais - ja liecinieks vēl atrodas notikuma vietā, bet otrais - ja liecinieks piesakās vēlāk. Abos gadījumos iesniedzamā informācija ir līdzīga, atšķiras vien notikuma vietas norādes iespējas.

Lietotnē tāpat atrodama arī noderīga informācija par rīcību pēc ceļu satiksmes negadījuma, tajā tiks ievietotas arī pašas nozīmīgākās aktualitātes. Lietotnes lietotāji varēs pārbaudīt savas zināšanas par dažādiem drošības jautājumiem izglītojošā erudīcijas testā.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Apple Google Valsts policija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form