SIA "Rīgas satiksme" (RS) piedāvātā stāvvietu apmaksas shēma ir neveiksmīga un sarežģīta, uzskata mobilās norēķinu sistēmas SIA "Mobilly" izpilddirektors Ģirts Slaviņš.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Lai pievērstu Rīgas pašvaldības uzmanību problemātiskajām norēķinu sistēmām, "Mobilly" šodien ieradās Rīgas domē ar divām apelsīniem piepildītām ķerrām, kurām klāt bija pievienota izdruka no sociālajos tīklos veiktās aptaujas, kurā aptuveni 2000 iedzīvotāju, tostarp vairāki simti rīdzinieku, pauduši atbalstu "Mobilly" priekšlikumam atvieglot norēķinu shēmu stāvvietās.

Slaviņš stāstīja, ka šodien Rīgas domē notikušās akcijas mērķis ir vērst uzmanību uz neloģisko RS izstrādāto risinājumu 20% atlaides saņemšanai autostāvvietās B, C un D zonās, kas stājās spēkā no 1.jūlija. Slaviņš uzskata, ka RS piedāvātais atlaides saņemšanas veids ir sarežģīts, jo jāveic vairākas autorizācijas un garš apmaksas process, kas kopumā padara sistēmu par neveiksmīgu un apgrūtinoši lietojamu.

Slaviņš skaidroja, ka RS risinājums kavē rīdziniekus ērti saņemt Rīgas domes piešķirtās atlaides auto novietošanai, jo cilvēkiem ir "jāveic vairākas darbības, kas vairo risku, ka cilvēks var neapzināti kļūdīties un saņemt sodu".

RS piedāvātā shēma paredz, ka nepieciešamas vairākas autorizācijas un jauna elektroniskā konta - e-maciņa - izveide. Tādējādi "Mobilly" klientiem ir nepieciešams paralēli uzturēt divus elektroniskus naudas kontus - Rīdzinieka kartes e-maciņu un "Mobilly" kontu, atzīmēja Slaviņš.

Lai gan Slaviņš nevēlējās uzsvērt konkurences kropļošanas zemtekstu šīs dienas akcijas norises kontekstā, viņš atzina, ka jūt zināmus konkurences ierobežojumus no Rīgas domes puses. Slaviņš akcentēja, ka šodien notiekošā akcija ir mēģinājums vērst pašvaldības augstāko amatpersonu uzmanību tam, ka RS shēma ir neērta. Slaviņa rīcībā ir informācija, ka 60% no autostāvvietu klientiem Rīgā izmanto "Mobilly" mobilo aplikāciju, taču RS norēķinu shēmas sarežģītības dēļ uzņēmuma klientiem ir apgrūtinoši izmantot "Mobilly" aplikāciju.

Slaviņš atzīmēja, ka rosinājumus sistēmas uzlabošanai uzņēmums vairākas reizes iesniedzis RS, taču tas nedeva nekādus rezultātus, tādēļ uzņēmuma pārstāvji nolēmuši izklāstīt savus priekšlikumus Rīgas domes augstākajām amatpersonām.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form