Munkevicam par kukuļdošanu piespriež četrus gadus cietumā
Foto: LETA

Kukuļdošanā apsūdzētajam, bijušajam Jūrmalas mēram Raimondam Munkevicam Jūrmalas tiesa ceturtdien piesprieda cietumsodu uz četriem gadiem.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Savukārt kādreizējām Jūrmalas ātrās palīdzības valdes loceklim Normundam Pīrantam tiesa piemēroja trīs gadu cietumsodu.

Viņus tiesas zālē gan neapcietināja. Ceturtdien pasludināto spriedumu vēl būs iespējams pārsūdzēt.

Munkevics pēc saīsinātā sprieduma pasludināšanas žurnālistiem sacīja, ka tas ir politiskā spiediena rezultāts uz tiesu. Jautāts, kas šo spiedienu izdarījis, Munkevics atbildēja - Tieslietu ministrija.

Viņš uzsvēra, ka obligāti pirmās tiesu instances spriedumu pārsūdzēs, cerot, ka apelācijas tiesa ieklausīsies viņa advokāta argumentos.

Pīrants spriedumu komentēt nevēlējās.

Prokurore Velta Zaļūksne žurnālistiem sacīja, ka ir apmierināta ar spriedumu, neskatoties uz to, ka tas abiem apsūdzētajiem ir par gadu mazāks, nekā prasījusi apsūdzība.

Pēc iepazīšanās ar pilno tekstu, prokurore domās par tālāku tiesāšanos. Jautāta par politisko spiedienu, Zaļūksne sacīja, ka uz viņu tas nav izdarīts.

Līdz brīdim, kamēr spriedums stāsies spēkā, abiem apsūdzētajiem paliek spēkā ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi. Abiem kā papildsodu noteikta mantas konfiskācija un liegums ieņemt amatus.

Pilns sprieduma teksts būs pieejams 6.februārī.

Tiesu debatēs prokurore Velta Zaļūksne pērn Munkevicam lūdza piespriest brīvības atņemšanu uz pieciem gadiem, bet Pīrantam piemērot četrus gadus cietumā. Prokurore lūdza abiem konfiscēt mantu un noteikt trīs gadu liegumus ieņemt amatus valsts un pašvaldību pārvaldē un iestādēs.

Jau ziņots, ka lietas skatīšanu pēc būtības Jūrmalas pilsētas tiesa sāka 2011.gada 25.novembrī, dodot vārdu prokurorei Zaļūksnei apsūdzības nolasīšanai. Pēc tam tiesa aicināja Munkevicu un Pīrantu paust savu attieksmi. Viņi abi savu vainu neatzina.

Pīrants un Munkevics tika aizturēti 2010.gada 18.maija vakarā kriminālprocesā par 5000 latu kukuļa došanu, lai nodrošinātu toreizējam Jūrmalas mēram labvēlīgu rezultātu 20.maijā gaidāmajā uzticības balsojumā. Kukulis esot piedāvāts deputātei Ivetai Blauai. Divas dienas vēlāk, 20.maijā, abi aizturētie tika apcietināti, bet Munkevics - arī gāzts no mēra amata.

2010.gada jūlija sākumā, kamēr Pīrants un Munkevics atradās apcietinājumā un izmantoja savas likumā paredzētās tiesības neliecināt, prokurore Zaļūksne viņiem abiem uzrādīja apsūdzības par kukuļdošanu personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās. Par to paredzētais sods ir brīvības atņemšana uz laiku līdz astoņiem gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas un atņemot tiesības uz noteiktu nodarbošanos vai tiesības ieņemt noteiktu amatu uz laiku līdz pieciem gadiem.

Drīz pēc apsūdzību uzrādīšanas krimināllieta tika nodota Jūrmalas pilsētas tiesai, kas lietas sarežģītības dēļ tās iztiesāšanu uzticēja trim tiesnesēm - Ilzei Freimanei, Gundegai Lapiņai un Solvitai Glaudānei.

Munkevicu tiesa pret 50 000 latu drošības naudu no apcietinājuma atbrīvoja 2010.gada augusta sākumā, bet Pīrants pret 40 000 latu drošības naudu brīvībā tika izlaists 2010.gada septembra vidū.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Raimonds Munkevics
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form