Mūrniece atkāpjas no amata (plkst.13:09)
Foto: LETA

Iekšlietu ministre Linda Mūrniece (V) ministru prezidentam Valdim Dombrovskim (V) iesniegusi demisiju, informē Iekšlietu ministrija.

Ministre vēlas pārtraukt pildīt darba pienākumus ar 28.februāri.

Ministrijas pārstāve Gunta Skrebele portālam "Delfi" norādīja, ka sīkākus komentārus ministre par šī lēmuma iemesliem nesniedz un pašlaik vēl atrodas atvaļinājumā ārvalstīs. No brīvdienām Mūrniece atgriezīsies 18.februārī.

Premjers Valdis Dombrovskis (V) ir saņēmis Mūrnieces atlūgumu, taču nekādu sīkāku paskaidrojumu par atkāpšanas iemeslu tajā neesot, portālam "Delfi" apliecināja premjera pārstāve Līga Krapāne. Kamēr premjers ar ministri nebūs izrunājies un uzzinājis demisijas iemeslus, viņš nekādus lēmumus nepieņemšot, sacīja Krapāne.

Mūrniece iekšlietu ministres amatā ir kopš 2009.gada 12.marta.

Vēl nesen, pēc traģiskajiem notikumiem Jēkabpilī, kad bruņoti policisti mēģināja aplaupīt spēļu zāli un, bēgot no kolēģiem, vienu policistu nošāva un divus ievainoja, Mūrniece paziņoja, ka amatu nepametīs. Pēc šiem notikumiem uz demisiju Mūrnieci aicināja gan sabiedrība, gan policistu arodbiedrības. Toreiz Mūrniece atbildēja, ka viņas politiskās atbildība ir policijas sakārtošana.

Mūrnieces atbilstība amatam dienas kārtībā bija arī pērn, kad pēc LTV raidījuma "De facto" žurnālistes Ilzes Naglas dzīvokļa kratīšanas ministres demisiju pieprasīja Tautas partija. Toreiz Mūrniece amatu nezaudēja, jo ar 44 balsīm "par", 48 balsīm "pret" un vienam deputātam atturoties Saeima opozīcijas pieprasījumu noraidīja.

Neapmierinātību ar ministres darbu paudusi arī sabiedrība. 10.Saeimas vēlēšanās Mūrniece bija "mīnusiņu" līdere, taču, neskatoties uz sabiedrības acīmredzamajiem iebildumiem, viņa arī otrajā Valda Dombrovska valdībā tika virzīta un apstiprināta iekšlietu ministra amatā.

Tags

Iekšlietu ministrija

Comment Form