Mūsdienās nav pieņemami starptautisko tiesību pārkāpumi, uzsver Levits
Foto: EPA/Scanpix/LETA

Valsts prezidents Egils Levits tiešsaistē Jaltas Eiropas Stratēģijas konferences ietvaros sarunā ar amerikāņu žurnālistu un publicistu Farīdu Zakariju runāja par demokrātijas stiprību Eiropas Savienībā, veidiem, kā veicināt likuma varas un demokrātijas izpratni, kā arī izteica viedokli par starptautiskajām aktualitātēm – notikumiem Ukrainā, Baltkrievijā, Krievijā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Sarunā uzmanība tika pievērsta Eiropas Savienības (ES) vienotībai, demokrātijas un likuma varas mūsdienu procesiem, portāls "Delfi" uzzināja Valsts prezidenta kancelejas Preses dienestā.

"Primitīvas demokrātijas izpratnē tikai vairākuma vara ir noteicošā, taču modernas liberālās demokrātijas izpratnē vairākuma vara nedrīkst būt absolūta, jo likuma vara to ierobežo, garantējot indivīda un brīvu mediju aizsardzību," sacīja Levits, atbildot uz jautājumu par neliberālās demokrātijas tendencēm atsevišķās ES dalībvalstīs.

Valsts prezidents arī piebilda, ka Eiropas Savienības Tiesa ir tā institūcija, kas jau iepriekš ir lēmusi un tai jāturpina lemt par to, vai kāda dalībvalsts ir pārkāpusi ES Līgumu un atkāpusies no tām kopējām vērtībām, t. sk. likuma varu, uz ko ES ir balstīta.

Runājot par pilsoniskās sabiedrības kustību Baltkrievijā, kas vēlas panākt brīvas un taisnīgas vēlēšanas, Valsts prezidents uzsvēra, ka Eiropas Savienības valstīm ir jāturpina paust tai morālais atbalsts: "Baltijas valstīs 1980. gadu beigās mēs piedzīvojām to, cik svarīgi ir, ka no Rietumu valstīm saņēmām atbalstu mūsu neatkarības kustībām, un šodien mums ir jāizrāda šāds atbalsts Baltkrievijai."

Uzsverot Ukrainas teritoriālo integritāti, Levits sacīja, ka "mūsdienās nav pieļaujami starptautisko tiesību pārkāpumi. Tāpēc, piemēram, Baltijas valstis vienmēr ir augstu novērtējušas to, ka visu okupācijas 50 gadu laikā Rietumu pasaule neatzina Baltijas valstu okupāciju". Noslēgumā Valsts prezidents atzinīgi novērtēja Ukrainas reformu procesu gaitu, novēlot stiprināt spēcīgas institūcijas un likuma varu, kas ir viens no demokrātijas stūrakmeņiem.

Jaltas Eiropas Stratēģija ir forums, kurā tiek iztirzāta Ukrainas eiropeiskā nākotne un tās globālais konteksts, atgādina Valsts prezidenta kancelejā.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Baltija Baltkrievija Egils Levits Eiropas Savienība Ukraina Valsts prezidenta kanceleja Valsts prezidents
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form