Mūžībā aizgājis vairāku iepriekšējo Saeimu deputāts Leopolds Ozoliņš
Foto: LETA

Šonedēļ mūžībā aizgājis vairāku iepriekšējo Saeimu deputāts, ārsts Leopolds Ozoliņš. Kā informē viņa ģimene, Ozoliņš miris 11. janvāra vakarā Stradiņa slimnīcā pēc insulta.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Leopolds Ozoliņš dzimis 1937. gadā un mācījies Leona Paegles 1. vidusskolā (tagad – Rīgas Valsts 1. ģimnāzija), no 1954. līdz 1960. gadam studēja Rīgas Medicīnas institūtā (tagad – Rīgas Stradiņa universitāte).

Lielāko dzīves daļu strādāja Latvijas Traumatoloģijas un ortopēdijas zinātniskās pētniecības institūtā (tagad – Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīca), kur viņš veica sarežģītas un novatoriskas operācijas. Ar sanitāro aviāciju lidoja uz Latvijas novadu slimnīcām, lai sniegtu palīdzību cilvēkiem ar smagiem apdegumiem un traumām.

1991. gadā līdz ar atjaunoto Latvijas valsti dibina uzņēmumu "Dr. Leopolds" (tas darbojas joprojām), kur uzsāka paša izgudroto ārstniecības līdzekļu ražošanu "Comsi" un "Amicos". Dr. Leopolds Ozoliņš ir saņēmis septiņas LPSR zinātniskās autorapliecības un vairākas racionalizācijas priekšlikumu apliecības. Apdegumu un inficētu brūču ārstējošais putu aerosols "Olazols" joprojām tiek ražots Krievijā un Ukrainā.

Dr. Leopolds Ozoliņš 1988. gada devās palīgā Armēnijas zemestrīcē cietušajiem, vedot līdzi paša izgudrotās zāles, kā arī 1989. gadā piedalījies glābšanas darbos pēc Ufas dzelzceļa katastrofas. 1991. gada janvārī piedalījās barikādēs un tās aizstāvjus apgādāja ar paša izgudrotajiem medikamentiem pirmajai palīdzībai.

Ozoliņa aktīvā politiskā darbība aizsākās ar vides objektu aizsardzības projektiem. 1989. gadā pirmajās brīvajās vēlēšanās Padomju Savienībā kā neatkarīgais kandidāts tika ievēlēts par PSRS Tautas deputātu no Latvijas.

Interesants atgadījums notika 1989. gada 14. decembrī, kad fotogrāfija ar Leopoldu Ozoliņu no PSRS Tautas deputātu sēdes tika publicēta lielākajos pasaules medijos, kā "International Herald Tribune", "Chicago Tribune", "The Times Today Word", "Komsomoļskaja pravda" un citos izdevumos uz pirmā vāka. Fotogrāfija brīvajā presē tika parakstīta, ka latvieši jau jūtas brīvi PSRS.

Bija ievēlēts kā deputāts 6. Saeimā ("Tēvzemei un Brīvībai", vēlāk – Tautas kopas "Brīvība" frakcijā), 8. un 9. Saeimā (pārstāvēja ZZS) un Jūrmalas domē.

2010. gadā par īpašiem nopelniem Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanā periodā "Tautas deputāti no 1989. gada līdz 1991. gadam" Leopolds Ozoliņš tika apbalvots ar Triju Zvaigžņu ordeni un iecelts par Triju Zvaigžņu ordeņa virsnieku.

Atvadīšanās no Leopolda Ozoliņa notiks šo sestdien, 16. janvārī, no pulksten 13 Jūrmalā, Jaundubultu kapsētā. Iespēja internetā dalīties savās atmiņās izveidota speciālā interneta vietnē.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Saeima
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form