Publicitātes foto

Piektdien Latvijas Nacionālajā teātrī pēdējās gaitās izvada aktieri Kārli Sebri, un pēdējo reizi atvadīties no mākslinieka ieradušies simtiem rīdzinieku un aktiera talantu cienītāju, kā arī vairāki politiķi un Sebra amatbrāļi no citiem teātriem.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

imageFoto galerija

Sebri pēdējās gaitās izvadīt bija ieradušies neskaitāmi daudz cilvēku, kuri, noliekot ziedus, nesteidzās prom, bet, apsēžoties teātra Lielajā zālē, piepildīja skatītāju rindas.

Cilvēki, kas bija ieradušies atvadīties no aktiera, nesa gan ziedus, gan vainagus, un dažu cilvēku acīs bija manāmas asaras.

No Sebra atvadīties bija ieradies arī Valsts prezidents Valdis Zatlers ar kundzi Lilitu, kuri pēc vainaga un ziedu nolikšanas izteica līdzjūtību arī aktiera tuviniekiem. Aktieri pēdējās gaitās izvadīja arī eksprezidents Guntis Ulmanis ar kundzi Ainu, Latvijas Nacionālās operas galvenais baletmeistars Aivars Leimanis, Saeimas deputāte Ausma Kantāne (JL) un Inguna Rībena (JL), kā arī publicists Ēriks Hānbergs, režisore Māra Ķimele, dzejnieks Jānis Peters un vairāki aktieri - Vilis Daudziņš, Leons Krivāns, Gundars Āboliņš.

Izcilais aktieris mūžībā aizgāja 12.janvārī 94 gadu vecumā.

Sebris dzimis 1914.gada 14.februārī Sinolē. Kopš 1938.gada darbojās Latvijas Nacionālajā teātrī, ilgus gadus bija šī teātra vadošais aktieris, patriarhs un sava veida simbols. Filmējies daudzās Rīgas Kinostudijas un citu PSRS kinostudiju filmās.

Ar Kārļa Sebra vārdu Latvijas teātra vēsturē saistās vesels laikmets. Personības spēks, nozīmība un maģiskais starojums, aktieru meistarības augstākā raudze un artistiskums, radoša dvēsele, bez kuras aktieris nemaz nav iedomājams, atbildība savas tautas, savas mākslas, sava teātra priekšā - tā varētu raksturot mākslinieka raženo ceļu dzīvē un mākslā.

Dažādu paaudžu teātra skatītāji Kārli Sebri atceras kā Vīskreli no Blaumaņa "Pazudušā dēla", Bernardu Šovu no Kiltija "Mīļā meļa", seru Tobiju no Šekspīra "Divpadsmitās nakts", Kihnu Jenu no Smūla "Mežonīgā kapteiņa Kihnu Jena", Kolā Briņonu no Romēna Rolāna romāna dramatizējuma. Kinoskatītāji atceras Sebri no filmām "Kapteinis Nulle", "Pie bagātās kundzes", "Nāves ēnā", "Karalis Līrs", "Uzbrukums slepenpolicijai".

65 dižā mākslinieka mūža gadi atdoti sava vienīgā teātra - Nacionālā teātra - skatuvei.

Sebra biogrāfe, teātra rakstniece Lilija Dzene, mākslinieka un cilvēka būtības raksturojumam atradusi trāpīgus vārdus - vīrs, uz kuru var paļauties. Pieredzes bagātā aktiera dzīves gudrajos padomos un atziņās, kas ir ne tikai garā, vērtīgā mūža pieredzē sakņotas, bet vistiešākā veidā viņa senču, viņu latviskās mentalitātes, pasaules izjūtas, darba tikuma un skaistā izpratnes mantojums, ieklausās ne tikai kolēģi un līdzcilvēki. Tautai izšķirīgajos brīžos savu nostāju izteikt viņu ir lūguši arī valstsvīri.

Sebrim ir piešķirts Triju Zvaigžņu ordenis un par mūža ieguldījumu teātra mākslā pasniegta Latvijas Teātra darbinieku savienības balva.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form