Nākamgad 'Elektrum' klientiem elektrības cenas samazināsies par 2-4%
Foto: Shutterstock

Nākamgad mājsaimniecībām, kas izvēlējušās kādu no AS "Latvenergo" produktiem "Elektrum", elektrības cenas samazināsies par 2-4%, liecina apkopotā informācija.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Piektdien "Latvenergo" informēja, ka klientu pašapkalpošanās portālā "www.elektrum.lv" ir publiskoti tirgus piedāvājumi mājsaimniecībām no 2016.gada pirmā janvāra.

Uzņēmumā norādīja, ka "Latvenergo" elektroenerģijas tirdzniecības produktos "Elektrum" elektroenerģijas komponentes izmaksas nākamgad samazināsies atkarībā no izvēlētā produkta, taču kompānijā neatklāja, cik liels būs samazinājums. Pēc aģentūras LETA aprēķiniem, samazinājums ir aptuveni 2-4%.

"Latvenergo" tām mājsaimniecībām, kurām no nākamā gada būtu jāizdara izvēle, nosūtīs individuālu sadarbības piedāvājumu turpmākajam periodam.

"Latvenergo" komercdirektors Uldis Bariss stāstīja, ka elektroenerģijas tirgus atvēršana nozīmēja, ka klienti, neatkarīgi no izvēlētā tirgotāja, maksā faktiskajai biržas situācijai atbilstošu cenu.

""Elektrum" piedāvājums vienmēr atspoguļo šo principu - elektroenerģijas cena biržā samazinājās, tādējādi klientiem ir pieejami vēl izdevīgāki produkti. Patlaban īpaši vēlētos uzrunāt tos klientus ar lielāku patēriņu izvērtēt iespējas iegūt sev atbilstošākos piedāvājumus," sacīja Bariss.

Cenas samazinājumu "Elektrum" piedāvājumos nosaka vairāki gan mijiedarbībā esoši un ietekmējami faktori, gan arī savstarpēji neatkarīgi un neietekmējami - elektroenerģijas ražotņu kapacitāte un jauda, regulējošā vide, pieejamo starpsavienojumu noslodze, klimatiskie apstākļi, jo īpaši hidroloģiskie, CO2 kvotas, plānoti un neparedzēti remontdarbi u.c.

Iepazīties ar "Elektrum" produktiem un salīdzināt tos, izmantojot rēķina kalkulatoru, iespējams klientu pašapkalpošanās portālā "www.elektrum.lv".

Jau ziņots, ka ekonomikas ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS) piektdien informēja, ka nākamgad Latvijā gaidāms elektrības cenu samazinājums, ko veicina konkurence elektroenerģijas tirgū un ieguldījumi infrastruktūras attīstībā.

"Tā kā elektroenerģijas tirgū darbojas vairāki konkurenti, cenu kritums varētu būt atšķirīgs, taču AS "Latvenergo" 2016.gadā plāno kopējo elektrības cenu samazinājumu 6-8% robežās. Tas gan nenozīmē, ka šāds samazinājums būs gala rēķinos, jo elektrības kopējo rēķinu veido vairākas komponentes - obligātā iepirkuma komponente, elektrības cena, pārvades un sadales izmaksas," norādīja ministre.

Taču Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra vietnieks Jurijs Spiridonovs precizēja, ka, neskatoties uz kopējo plānoto elektrības cenu samazinājumu, elektrības cenu samazinājums nākamgad gala patērētājiem rēķinos varētu būt 3-4% apmērā.

Reizniece-Ozola uzsvēra, ka pirmo reizi Latvijas vēsturē ir plānots elektrības cenu samazinājums un tas būs pateicoties tam, ka šogad ir izbūvēts jauns elektrības savienojums starp Lietuvu un Zviedriju.

"Līdz ar to Latvija būs savienota ar Lietuvas un Skandināvijas tirgiem, kur elektrības ražošanas jaudas ir lielākas nekā patēriņš. Līdz šim Latvija un Lietuva biržā saņēma augstākas elektrības cenas, jo valstīm bija slikts starpsavienojums. Turklāt patēriņš bija lielāks nekā saražotās jaudas," informēja ministre.

Jau ziņots, ka kopš šī gada 1.janvāra arī Latvijas mājsaimniecības pērk elektroenerģiju brīvajā tirgū.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Ekonomikas ministrija Latvenergo Lietuva Uldis Bariss
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form