Ziemeļatlantijas līguma organizācijas (NATO) vadītajā operācijā Afganistānā no Aizsardzības ministrijas (AM) budžeta nākamgad tiks tērēti 7,7 miljoni latu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Nākamnedēļ Ministru kabinets plānojis izskatīt AM sagatavoto lēmumprojektu par termiņa pagarināšanu Latvijas Nacionālo bruņoto spēku (NBS) karavīru dalībai operācijā Afganistānā. Ja valdība lēmumprojektu atbalstīs, par šo jautājumu vēl būs jālemj Saeimai.

Dalību operācijā plānots pagarināt uz vienu gadu - līdz 2008.gada 13.oktobrim.

AM lūdz Saeimu atzīt šo lēmumprojektu par steidzamu.

Ministrija atgādina, ka 2006.gada 12.septembrī ANO Drošības padome pieņēma rezolūciju, ar kuru pagarināja NATO vadīto Starptautisko drošības atbalsta spēku klātbūtni Afganistānā līdz šā gada 13.oktobrim.

Pamatojoties uz šo rezolūciju, Saeimas 2006.gada 5.oktobra sēdē tika pieņemts lēmums par termiņa pagarināšanu Latvijas NBS karavīru dalībai NATO vadītāja operācijā Afganistānā ANO Starptautisko drošības atbalsta spēku sastāvā, paredzot Latvijas bruņoto spēku atrašanos Afganistānā līdz 13.oktobrim.

Drošības situācija minētajā reģionā norāda uz starptautisko bruņoto spēku klātbūtnes nepieciešamību, tādēļ Latvijas NBS ir gatavi turpināt iesākto sadarbību ar citām NATO dalībvalstīm.

Latvijas kontingenta rotācijas periods ir seši mēneši. Šajā laikā kopumā plānots nosūtīt 260 karavīrus - pirmajā pusgadā 100 karavīrus un otrajā pusgadā vēl 160 karavīrus.

NBS karavīru līdzdalība Afganistānā notiek AM atvēlētā budžeta ietvaros. Kopējais piešķirtā finansējuma apjoms ir 7,71 miljons latu, kuri ir ieplānoti AM 2007.gada budžeta programmā "Nacionālie bruņotie spēki", līdz ar to papildu finansējums nav nepieciešams.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form