Nākamnedēļ Ādažu poligonā sāksies ikgadējās militārās mācības 'Winter Shield 2021'
Foto: F64

No pirmdienas, 22. novembra, līdz 4. decembrim Ādažu poligonā norisināsies ikgadējās starptautiskās militārās mācības "Winter Shield 2021", lai trenētu un pilnveidotu vienību kaujas spējas un bruņoto spēku savstarpējo sadarbību un savietojamību Baltijas reģiona aizsardzības nodrošināšanai, pavēstīja Aizsardzības ministrija.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Militārajās mācībās piedalīsies Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes, Zemessardzes, Lietuvas bruņoto spēku, Latvijā izvietotās NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupas un ASV bruņoto spēku pavēlniecības Eiropā karavīri.

Pēc Aizsardzības ministrijā sniegtās informācijas mācību mērķis ir novērtēt un attīstīt bataljona līmeņa vienību spējas plānot un veikt operācijas, lai uzlabotu vienību integrāciju un savstarpējo savietojamību. Mācību uzdevumi ir pilnveidot prasmes šķēršļu, tostarp upju un mīnu lauku pārvarēšanā, cietušo evakuēšanā, veikt aizsardzības manevrus, kā arī koordinēt netiešās uguns un tuvā gaisa atbalstu.

Mācību laikā ik dienu no pulksten 9 līdz 23 notiks haubiču, mīnmetēju, granātmetēju, ložmetēju un kājnieku atbalsta ieroču kaujas šaušana, kā arī plānoti militāro lidmašīnu pārlidojumi. Mācību aktivitātes ar kaujas šaušanu Ādažu poligonā notiks gan diennakts gaišajā, gan tumšajā laikā.

Mācību laikā pa Latvijas autoceļiem pārvietosies gan Latvijas, gan sabiedroto bruņoto spēku militārā tehnika, bet gaisa telpā lidos militārās lidmašīnas.

Militāro gaisa kuģu lidojumi notiek tikai normatīvajos aktos noteiktajā augstumā un ātrumā, līdz ar to radītais troksnis ir īslaicīgs un nenodara kaitējumu cilvēkam un īpašumam, norāda Aizsardzības ministrija.

Iespēju robežās operatīvā informācija par Nacionālo bruņoto spēku un sabiedroto aktivitātēm ir pieejama bruņoto spēku sociālo mediju profilos, kā arī Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes "Facebook" lapā.

Daudznacionālo kaujas grupu vada Kanāda, un to veido vairāk nekā 1500 karavīru no Albānijas, Čehijas, Itālijas, Islandes, Kanādas, Melnkalnes, Polijas, Slovākijas, Slovēnijas un Spānijas, kas rotācijas kārtībā pilda dienesta pienākumus Latvijā, piedaloties mācībās kopā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, tādējādi uzlabojot savietojamību ar reģionālajiem sabiedrotajiem, lai spētu reaģēt uz drošības vides izaicinājumiem.

NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupu izveides un izvietošanas mērķis ir veicināt NATO īstenoto atturēšanu un stiprināt alianses aizsardzību, demonstrējot alianses solidaritāti un apņēmību aizstāvēt aliansi pret jebkāda veida agresijas izpausmēm. NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupa Latvijā izvietota kopš 2017. gada jūnija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Savukārt ASV pēc Krievijas veiktās Krimas aneksijas 2014. gada pavasarī un agresijas Ukrainas austrumos uzsāka mācību operāciju "Atlantic Resolve", rotācijas kārtībā nosūtot uz Latviju rotas līmeņa vienību.

Tāpat Latvijas un ASV karavīri regulāri piedalās kopīgās mācībās un aktivitātēs, lai veicinātu sadarbību un savietojamību, ietverot arī apmācību speciālo operāciju uzdevumu izpildē.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Aizsardzības ministrija Baltija NATO Zemessardze
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form