Saeima neatbalstīs jaunu īres griestu noteikšanu turpmākajiem trim gadiem, cer Latvijas Namīpašnieku asociācija.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Kā norādīja Latvijas Namīpašnieku asociācijas viceprezidents Dmitrijs Trofimovs, tas, ka Saeimas deputāta Jura Sokolovska (PCTVL) priekšlikumu atbalstījusi Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija, nenozīmē, ka to atbalstīs Saeima.

"Saeimas vairākums ir par īres griestu neatjaunošanu. To mēs redzam pēc balsojuma - Tautas partija un "Jaunais laiks" nebalsoja par priekšlikumu," sacīja Trofimovs.

Viņš arī atgādināja, ka namīpašnieki gadījumā, ja īres griesti tiks atjaunoti, vērsīsies Satversmes tiesā. Namīpašnieki uzskata, ka īres griestu saglabāšana būtu pretrunā ar uzņēmējdarbību regulējošo likumdošanu, jo ierobežo brīvā tirgus attiecības.

Kā ziņots, Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas atbalstītais priekšlikums paredz, ka denacionalizētajās vai likumīgajam īpašniekam atdotajās mājās, kur īrnieks dzīvokli lietojis līdz īpašuma tiesību atjaunošanai, maksimālā īres maksa 2005.gadā būs 0,60 lati par kvadrātmetru, 2006.gadā - 0,72 lati par kvadrātmetru, bet 2007.gadā - 0,84 lati par kvadrātmetru.

Par īres griestu saglabāšanu balsoja kreisā spārna partiju pārstāvji un politiķi no Zaļo un zemnieku savienības un Latvijas Pirmās partijas, pret jaunu īres griestu noteikšanu komisijā balsoja tikai Tautas partijas deputāts Jānis Lagzdiņš, "Jaunā laika" deputāti balsojumā atturējās, bet "tēvzemiešu" pārstāvis uz komisijas sēdi nebija ieradies.

"Jaunais laiks" un Zaļo un zemnieku savienība iepriekš sarunās par jaunas valdības veidošanu gan vienojās, ka abas partijas atbalstīs īres griestu saglabāšanu līdz brīdim, kamēr tiks izstrādāts kompensācijas mehānisms denacionalizēto namu īrnieku problēmu risināšanai.

Patlaban spēkā esošā likuma redakcija paredz, ka šogad denacionalizētajās vai likumīgajam īpašniekam atdotajās mājās, kur īrnieks dzīvokli lietojis līdz īpašuma tiesību atjaunošanai, īres griesti ir 0,48 lati par kvadrātmetru. Ja Saeima nevienosies par jaunu īres griestu noteikšanu, no 2005.gada 1.janvāra īres maksa tiks noteikta, namīpašniekam un īrniekam par to vienojoties. Ja vienošanās netiks panākta, namīpašnieka un īrnieka strīdu par īres maksu izskatīs tiesa.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form