NAP2027 - iedzīvotājus aicina paust viedokli par Latvijas attīstības prioritātēm
Foto: LETA

Pārresoru koordinācijas centrs (PKC) aicina iedzīvotājus piedalīties diskusijā par valsts attīstības prioritātēm un Latvijas nākotni pēc 2021. gada, izsakot viedokli par Nacionālā attīstības plāna 2021.–2027. gadam (NAP2027) ideju kodolu un prioritāšu piedāvājumu, informēja PKC.

Viedokli iespējams izteikt PKC mājaslapā. Janvārī norit NAP2027 sabiedriskās apspriešanas pirmā kārta, savukārt aprīlī paredzēta otrā apspriešanas kārta par NAP2027 pirmās redakcijas projektu.

Pārņemot vērtīgo no esošā Latvijas Nacionālā attīstības plāna 2014.–2020. gadam (NAP2020) un mācoties no neveiksmēm, NAP2027 īpaša uzmanība pievērsta cilvēka dzīves kvalitātes dažādajiem aspektiem un stabilajai izaugsmei. NAP2027 kodols ir veidots pamatojoties uz analīzi, kurā vērtēts NAP2020 izvirzīto mērķu sasniegšanas progress, pētīta starptautiskā pieredze un ņemti vērā globālie ilgtspējīgas attīstības izaicinājumi – sabiedrības novecošanās, inovācijas, ārējā migrācija, iekšējā mobilitāte, integrācija globālajās vērtību ķēdēs un citi.

"Ilgtspējīga un līdzsvarota attīstība ir vērtība, kuru bieži nenovērtējam, domājot par nākotni. Esam raduši domāt par savu un valsts attīstību kā sporta sacensībām, kur ir zaudētāji un uzvarētāji. Bet sabiedrības attīstību un labklājību virza arī citi principi, piemēram, sadarbība, uzticēšanās, drosme izdarīt izvēles, kas īstermiņā var būt nepopulāras, šķist neizdevīgas, taču nes augļus ilgtermiņā, tā panākot Latvijas iedzīvotāju dzīves kvalitātes uzlabojumus," par NAP2027 vīziju pauda PKC vadītājs Pēteris Vilks.

NAP2027 kodola sākotnējais piedāvājums skatīts Nacionālās attīstības padomē 2018. gada 4. oktobrī un apstiprināts Ministru kabinetā 11. decembrī. Piedāvājuma izstrādē PKC sadarbojies ar nozaru ministrijām, dažādām interešu pārstāvniecībām un ekspertu grupām.

NAP ir galvenais vidēja termiņa valsts attīstības plānošanas dokuments Latvijā. Tas ir Latvijas ilgtspējīgas attīstības stratēģijas līdz 2030. gadam (Latvija2030) rīcības plāns un valsts attīstības un lielāko investīciju ceļa karte septiņu gadu garumā.

Source

www.DELFI.lv

Tags

Pārresoru koordinācijas centrs Pēteris Vilks
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form