NATO spēki varētu sniegt atbalstu Latvijas iekšlietu sistēmai krīzes situācijās
Foto: F64

Latvijā izvietotās NATO spēku integrācijas vienības (NSIV) varētu sniegt atbalstu valsts iekšlietu sistēmai krīzes situācijās, šādu iespēju trešdien tikšanās laikā pārrunājuši NSIV komandieris Ēriks Naglis un iekšlietu dienestu vadība.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā informēja vienības komandiera padomniece komunikācijas jautājumos Anda Bergmane, tikšanās laikā iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (V) un Iekšlietu ministrijas (IeM) padotībā esošo iestāžu vadība atzinīgi novērtēja sabiedroto spēku klātbūtni un NSIV izveidi Latvijā. Viens no galvenajiem sanāksmes jautājumiem bija informācijas apmaiņa starp iesaistītajām institūcijām par drošības situāciju valstī.

Abas puses vienojās, ka ir jāstiprina savstarpējā informācijas apmaiņa starp iesaistītajām institūcijām, un tika nolemts turpināt darbu ekspertu līmenī. Tāpat tika pārrunātas iespējas, kā NSIV varētu sniegt atbalstu valsts iekšlietu sistēmai krīzes situācijās.

Pēc sanāksmes Naglis augstu novērtēja IeM un tās padotības iestāžu vadības ieinteresētību un gatavību sadarboties. "Regulāra informācijas apmaiņa par drošības situāciju valstī un uz valsts robežas ir viens no priekšnosacījumiem, lai NSIV spētu īstenot tai dotos uzdevumus. Tikšanās laikā paudu arī gatavību sniegt atbalstu un ekspertīzi no NSIV puses jomās, kas būtu nozīmīgas iekšlietu sistēmai," norādīja Naglis.

Sanāksmē piedalījās arī IeM valsts sekretāre Ilze Pētersone-Godmane, Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis, Drošības policijas priekšnieks Normunds Mežviets, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta priekšnieks Oskars Āboliņš un Valsts robežsardzes priekšnieka vietnieks Ivars Zālītis.

IeM un tās padotībā esošās institūcijas - Valsts policija, Drošības policija, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, kā arī Valsts robežsardze - ieņem būtisku lomu valsts drošības un uzņemošās valsts atbalsta nodrošināšanā. Tāpēc šāda veida tikšanās ar valsts iekšlietu sistēmas vadību esot ļoti nozīmīga gan Latvijai kā sabiedroto spēkus uzņemošajai valstij, gan NSIV, kuras uzdevums ir veicināt ātru un koordinētu alianses paaugstinātas gatavības spēku izvietošanu Latvijā.

Jau ziņots, ka 1. martā norisinājās zemkopības ministra Jāņa Dūklava (ZZS) un NSIV komandiera tikšanās, kuras laikā tika pārrunātas iespējas nodrošināt Latvijā izvietoto NATO personālu ar lauksaimniecības un pārtikas precēm. Plānots, ka šādas tikšanās turpināsies, lai iepazīstinātu valsts un pašvaldību iestāžu vadību ar NSIV un pārrunātu iespējamo sadarbību nākotnē.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Krievija NATO
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form