NBS Latgales bāzē izvietos astoņas pašgājējhaubices
Foto: virsseržants Gatis Indrēvics, seržants Ēriks Kukutis

Latgalē, Lūznavas militārajā bāzē, izvietos astoņas no Austrijas piegādātās pašgājējhaubices, apliecināja Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieris Leonīds Kalniņš.

Lūznava patlaban būs ir vienīgā vieta, kur ārpus Ādažu bāzes izvietotas no Austrijas iegādātās haubices. Citos reģionos patlaban nav plānots izvietot šo tehniku.

Kalniņš gan neatklāja, vai NBS ir plāni ārpus Ādažu bāzes izvietot arī no Lielbritānijas iegādātas kāpurķēžu kaujas mašīnas. Toties daudzos reģionos izvietotajām vienībām būs paredzētas bruņotas automašīnas, kuru iepirkums vēl patlaban nav noslēdzies.

Jau ziņots, ka 31. maijā Rēzeknes novada Lūznavā atklāja Nacionālo bruņoto spēku militāro bāzi, kas izvietota slēgtajā Lūznavas profesionālajā vidusskolā.

Kopumā no Austrijas, lai pilnveidotu Latvijas bruņoto spēku netiešās uguns atbalsta spēju, kā arī uzlabotu Latvijas spēju pilnvērtīgi integrēties NATO operācijās un mācībās, tiks iegādātas 47 kaujas tehnikas vienības.

Tags

Nacionālie bruņotie spēki NATO
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form