Neaizliedz nevienu 16. martā Rīgā pieteikto pasākumu
Foto: DELFI

Rīgas pilsētas izpilddirektors Juris Radzevičs nav aizliedzis nevienu no 16. martā Rīgas centrā iecerētajiem pasākumiem.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Radzevičs pirmdien žurnālistiem teica, daļai pasākumu rīkotāju noteikti ierobežojumi, kas attiecas uz pasākumu norises vietām.

"Mēs pieturējāmies pie lēmuma, ka tie, kas ir par [leģionāriem], vienojas savā starpā par kopīgu pasākumu norisi, savukārt pretēji domājošie tiek novirzīti Bastejkalnā," paziņoja Radzevičs.

Radzevičs domā, ka tāpat kā iepriekšējos gadus arī šogad Brīvības pieminekļa laukumā policija izvietos barjeras, lai nepieļautu fiziskas konfrontācijas iespējas pretēji domājušu cilvēku starpā. "Domāju, ka sabiedrība ir sapratusi, ka ir nepieciešams fiziski šos cilvēkus nošķirt. Kad vienu gadu bija bez šāda ierobežojuma, tad zināmi un zinoši cilvēki no fiziskas konfrontācijas nevarēja atturēties," uzsvēra Radzevičs.

Jautāts, vai šogad 16.marts tiks mierīgi aizvadīts, Radzevičs atbildēja, ka iepriekšējo gadu prakse liecinot, ka pasākumu dalībnieki zinot katrs savu lomu, līdz ar to izpalikušas problēmas ar fiziskām sadursmēm.

Rīgas domē leģionāru piemiņas dienā, 16.martā, pasākumus pieteikušas dažādas pretēji noskaņotas organizācijas. Tradicionāli plašākais pasākums ir biedrības "Daugavas Vanagi Latvijā" Limbažu nodaļa pieteiktais gājiens no Svētā Jāņa baznīcas uz Brīvības pieminekli un ziedu nolikšanu pie pieminekļa. Pasākums norisināsies no plkst.11 līdz 13.

Atsevišķi gan nenotiks kāda Kristapa Kaša pieteiktais gājiens/pikets no Strēlnieku laukuma pa Kaļķu ielu līdz Brīvības piemineklim, lai godinātu vācu bruņotajos spēkos pretlikumīgi iesauktos karavīrus.

Savukārt Brīvības pieminekļa laukumā biedrības "Nacionālo karavīru atbalstam" rīkotajā sapulcē tiks atgādināts par 1944.gada 16.martā noritējušajām latviešu leģiona kaujām un tiks skaidrota leģiona kara vēsture garāmejošajiem interesentiem. Tā paredzēta laikā no plkst.7 līdz 13.

Tāpat kā citus gadus sapulci Brīvības pieminekļa laukumā bija pieteikusi arī biedrība "Latvijas Antinacistiskā komiteja". Sapulce plānota laikā no plkst.10 līdz 14, un tās mērķis būšot pieminēt "Waffen SS" upurus un paust nosodījumu "Waffen SS" noziegumu attaisnošanai. Rīgas pilsētas izpilddirektors gan noteicis ierobežojumu, proti, sapulcei jānotiek netālu no pieminekļa laukuma Bastjekalnā. Tāpat organizatoriem aizliegts izmantot skaņu pastiprinošas ierīces brīdī, kad notiks biedrības "Daugavas Vanagi Latvijā" Limbažu nodaļa pieteiktais gājiens.

Biedrība "Ceturtā atmoda" no plkst.11 līdz 14 bija pieteikusi sapulci pie Vācijas vēstniecības Raiņa bulvārī 13. Tā būšot solidaritātes sapulce ar Vācijas antifašistu organizāciju "VVN-BdA", kas rīkošot protestus pie Latvijas konsulātiem Vācijā un pieprasīšot Vācijas valdībai asi nosodīt Saeimas un Rīgas domes deputātus, kas piedalās provokācijās pret Latviju, kā arī ieviest ekonomiskās sankcijas pret politiķiem un uzņēmējiem, kas piedalās leģiona piemiņas pasākumos Rīgā. Radzevičs noteicis, ka šim pasākumam jānotiek ielas otrā pusē, nevis pie vēstniecības.

Brīvības pieminekļa laukumā no plkst.17.30 līdz 19 sapulci pieteikusi kāda Alla Berezovska. Sapulce būšot veltīta kritušajiem Latvijas geto un koncentrācijas nometnēs Otrā Pasaules kara laikā. Radzevičs gan noteicis, ka pasākuma ir jānotiek tajā laukuma pusē, kas atrodas Bastejkalna pusē.

Leģionāru piemiņas diena ir neoficiāla piemiņas diena, kad latviešu leģiona veterāni un citi cilvēki piemin valsts iedzīvotājus, kuri cīnījās Vācijas bruņotajos spēkos latviešu leģiona sastāvā. Daļa cilvēku uzskata, ka šie cilvēki cerējuši cīnīties par neatkarīgu Latviju, citi - ka viņi bijuši fašistu līdzskrējēji, bet vēl citi - ka kara laika apstākļu upuri, kuri pret savu gribu nonākuši frontē.


Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

16. marts Juris Radzevičs
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form