Iekšlietu ministrija (IeM) Ministru kabinetā prasīs 22 miljonus eiro, lai kompensētu aptuveni 5000 IeM struktūru darbinieku - Valsts policijā, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā, kā arī Valsts robežssardzē un Ieslodzījumu vietu pārvaldē strādājošo - neapmaksātās darba stundas, žurnālistiem trešdien pastāstīja iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (V).

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Darba stundas līdz šim nav apmaksātas par laiku, ko darbinieki pavadījuši darbā, bet kas nav ieskaitīts kopējā darba apjomā, piemēram, pusdienu pārtraukumi, kuru laikā ugunsdzēsēji nav varējuši pamest savus dežūras posteņus.

Teju pusi no minētās summas - deviņus miljonus eiro - paredzēts prasīt Tieslietu ministrijas (TM) pakļautībā esošās IeVP darbinieku neapmaksāto darba stundu apmaksai, pastāstīja Kozlovska padomniece Daiga Holma.

Ministrs sacīja, ka IeM sagatavojusi informatīvo ziņojumu, kurš patlaban ir saskaņošanā citās ministrijās, taču gan IeM darbinieku arodbiedrība, gan nevalstiskās organizācijas trešdien ziņojumu konceptuāli atbalstījušas. Ziņojumā norādīts darba grupas aprēķinātais kompensāciju apjoms, kas ir 22 167 150 eiro, un šāda summa arī valdībai tiks prasīta. Dokumentu valdībā plānots iesniegt 2.augustā.

Kozlovskis uzsvēra, ka viņš naudu cer iegūt no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem. Tāpat tiekot pieļauta iespēja, ka līdzekļi būs jāmeklē ministrijas iekšējos resursos, taču atlaišanas IeM netiekot plānotas. Ministrs gan pieļāva, ka varētu sekot turpmāka darba reorganizācija.

Iekšlietu ministrs sacīja, ka aktuāls jautājums ir arī turpmākā darbības organizācija - ja nekas netiks mainīts esošajā sistēmā, bet atalgojums darbiniekiem tiks izmaksāts pilnā apjomā - katru gadu valstij tas izmaksās papildu 11 miljonus eiro. Izdevīgāk esot veikt štatu palielināšanu, kas šādā gadījumā valstij izmaksātu aptuveni 7 miljonus eiro, taču par risinājumiem vēl tikšot diskutēts.

"Ja valdība atbalstīs 22 miljonu eiro piešķiršanu, dienestiem būs darbs aprēķināt pienākošās kompensācijas katram darbiniekam atsevišķi. Ja nē, tad atkal būs jāveido tikšanās ar arodbiedrībām un jāspriež par turpmāko, bet valdībai resursi būs jāmeklē jebkurā gadījumā, jo ir tiesas spriedums. Alternatīvas mums ir maz - vai nu tas ir valdības piešķīrums, vai arī naudas meklēšana sistēmā," sacīja Kozlovskis. Pagaidām tiekot iets uz scenāriju "A" - ministrija cer, ka valdība naudu atradīs.

Ministrs arī norādīja, ka Iekšlietu sistēmā strādājošajiem nav jāvēršas ar iesniegumiem par sev pienākošās kompensāciju aprēķināšanu - tas tikšot darīts individuāli katram darbiniekam. Viņš uzsvēra, ka arī par turpmāko darba laika uzskaiti IeM parūpēsies, lai arī turpmāk nebūtu nevajadzīgas tiesas prāvas un tiktu izslēgta iespēja palaist kaut ko garām.

Trešdien ministrijā notika sanāksme, kuras laikā IeM un iekšlietu dienestu vadība ar arodbiedrību pārstāvjiem izvērtēja 2016.gada 16.jūnija Augstākās tiesas sprieduma par iekšlietu dienestu un Tieslietu ministrijas Ieslodzījumu vietu pārvaldes dienesta laika organizāciju un no tā izrietošo iespējamo kompensāciju prasījumu apjomu un izmaksu jautājumu. Tiesas spriedums, ar kuru tika noteikts, ka darba laikā paredzētie pārtraukumi jāieskaita personu dienesta pienākumu izpildes laikā, ja tām noteikts aizliegums atstāt dienesta pienākumu izpildes vietu dežūras un dežūras pārtraukumu laikā, skar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu, Valsts robežsardzi, Valsts policiju un Tieslietu ministrijas Ieslodzījumu vietu pārvaldi.

Ministrija norāda, ka šo tiesas spriedumu respektē, un jautājuma risināšanai būs nepieciešams rast finansējumu, tāpēc tas tiks virzīts izskatīšanai MK sēdē. Tiesas sprieduma saturs ļauj visām iekšlietu dienestu un Ieslodzījumu vietu pārvaldes amatpersonām, kurām bija noteikts aizliegums pārtraukumu laikā atstāt dežūras vietu, bet, kuru pārtraukumu laiks netika apmaksāts, par divu gadu termiņu prasīt pārrēķināt nostrādāto laiku un līdz šim neapmaksātās stundas kompensēt.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Iekšlietu ministrija Rihards Kozlovskis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form