Neapzīmogotās aploksnes: CVK ziņos drošības dienestam
Foto: DELFI

Reaģējot uz informāciju, ka Rīgas domes vēlēšanu 97. iecirknī, kas atradās Rīgas Klasiskajā ģimnāzijā, vēlētājiem balsošanai izsniegts ievērojams skaits vēlēšanu aplokšņu bez iecirkņa komisijas zīmoga, Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) lēmusi lūgt Valsts drošības dienestam veikt lietas apstākļu pārbaudi.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

CVK arī vienojās lūgt sniegt skaidrojumu par radušos situāciju Rīgas pilsētas vēlēšanu komisijas priekšsēdētājam un vēlēšanu iecirkņa komisijas priekšsēdētājam.

Ņemot vērā notikušo, CVK pastiprināti pārbaudīs vēlēšanu iecirkņu vēlēšanu rezultātu protokolus un pēc iepazīšanās ar vēlēšanu komisiju sniegtajiem paskaidrojumiem lems par tālāko rīcību.

Vēstīts, ka 97. vēlēšanu iecirknī neapzīmogotu aplokšņu dēļ par nederīgām atzīs, iespējams, 300 aploksnes.

Atbilstoši Republikas pilsētas domes un novada domes vēlēšanu likumam vēlēšanu aploksnes, kuras nav apzīmogotas ar attiecīgā vēlēšanu iecirkņa komisijas zīmogu, uzskatāmas par nederīgām.

Izskanējusī informācija liecina, ka konkrētajā iecirknī vienā no vēlēšanu kastēm varētu būt ap 300 ar vēlēšanu iecirkņa komisijas zīmogu neapzīmogotas vēlēšanu aploksnes.

Kā atgādināja CVK, vēlēšanu iecirkņa komisijas priekšsēdētājs ir atbildīgs par iecirkņa komisijas darbu.

Vēstīts, ka Rīgas domes vēlēšanās galīgos vēlēšanu rezultātus nosaka un apstiprina Rīgas pilsētas vēlēšanu komisija. Republikas pilsētu domes un novada domes vēlēšanu likums paredz, ka vēlēšanu rezultāti Rīgas pilsētas vēlēšanu komisijai jāizsludina ne vēlāk kā septiņu dienu laikā pēc vēlēšanām. Līdz ar to Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu rezultāti būs jāizsludina ne vēlāk kā līdz 5. septembrim.

Kandidātu sarakstu iesniedzējiem, kā arī pieteiktajiem kandidātiem ir tiesības gan vēlēšanu iecirkņa komisijas, gan Rīgas pilsētas vēlēšanu komisijas lēmumu par vēlēšanu rezultātu apstiprināšanu triju darbdienu laikā pēc tā pieņemšanas dienas apstrīdēt Centrālajā vēlēšanu komisijā. Centrālā vēlēšanu komisija lēmumu pieņem triju dienu laikā. Šo Centrālās vēlēšanu komisijas lēmumu triju darbdienu laikā arī var apstrīdēt, iesniedzot pieteikumu Administratīvajā apgabaltiesā. Apgabaltiesas pieņemtais lēmums ir galīgs un nav apstrīdams.

Ja tiesa, izskatot sūdzību, konstatē, ka vēlēšanu organizēšanā vai balsu skaitīšanā un vēlēšanu rezultātu aprēķināšanā ir pieļauti tādi likuma pārkāpumi, kas ietekmējuši attiecīgās domes deputātu vietu sadalījumu starp politiskajām partijām, politisko partiju apvienībām, tā atceļ lēmumu par pašvaldības vēlēšanu rezultātu apstiprināšanu. Šādā situācijā tiesa var pieņemt vienu no šādiem lēmumiem – uzdot Centrālajai vēlēšanu komisijai nodrošināt balsu pārskaitīšanu, uzdot Centrālajai vēlēšanu komisijai izsludināt atkārtotu balsošanu, uzdot Centrālajai vēlēšanu komisijai izsludināt atkārtotas vēlēšanas.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Rīgas domes ārkārtas vēlēšanas 2020 Centrālā vēlēšanu komisija Rīgas dome
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form