Neatceļ nodrošinājumu 'Dzintara' prasībā par preču zīmju pārreģistrāciju
Foto: LETA

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa maksātnespējīgā kosmētikas ražotāja AS "Dzintars" prasībā pret bijušo uzņēmuma īpašnieku un vadītāju Iļju Gerčikovu par darījumu atzīšanu par spēkā neesošu un īpašuma tiesību atjaunošanu uz preču zīmēm noraidījusi Gerčikova lūgumu par prasības nodrošinājuma atcelšanu, skaidroja tiesā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Tiesa piemērojusi prasības nodrošinājumu par labu "Dzintaram" – aizliegumu preču zīmju pārreģistrācijai, kuru Gerčikovs tiesai lūdza atcelt, taču tiesa šo lūgumu noraidījusi.

Nākamā tiesas sēde šajā lietā paredzēta 29. jūnijā pulksten 14.

"Dzintara" maksātnespējas administrators Jānis Ozoliņš iepriekš skaidroja, ka prasības pieteikums ir par Gerčikova pirms maksātnespējas pasludināšanas atsavināto preču zīmju atgriešanu uzņēmumam.

""Dzintars vēlas atgūt visas preču zīmes, kas administratora ieskatā nepamatoti tika atsavinātas par labu Gerčikovam," skaidroja Ozoliņš.

Bijusī "Dzintara" valdes locekle Dagnija Maike iepriekš pauda, ka "Dzintars" nepazudīs, jo zīmols, preču zīmes un visi patenti kā nemateriālais īpašums pieder kompānijas patiesajam labuma guvējam Gerčikovam.

Jau ziņots, ka Gerčikovs 2019. gada oktobrī izveidoja kompāniju SIA "Dzintars Beauty" ar 2800 eiro pamatkapitālu. Gerčikovs ir minētās kompānijas vienīgais īpašnieks un arī vienīgais valdes loceklis.

Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesa 2019. gada 12. novembrī pasludināja "Dzintaru" par maksātnespējīgu.

Maksātnespējas process tika ierosināts pamatojoties uz kompānijas tiesiskās aizsardzības procesa administratora Mareka Dika pieteikumu, vienlaikus izbeidzot tiesiskās aizsardzības procesu, jo tika konstatēts, ka "Dzintars" ilgāk nekā 30 dienas nepildīja ar kreditoriem saskaņoto tiesiskās aizsardzības procesa pasākumu plānu 2019. gada 25. aprīļa redakcijā un tiesai netika iesniegti kreditoru vairākuma akceptēti un saskaņoti plāna grozījumi.

Rīgas pilsētas Zemgales priekšpilsētas tiesa 2016. gada 17. oktobrī ierosināja "Dzintara" tiesiskās aizsardzības procesa lietu. Uzņēmuma pārstāvji skaidroja, ka divas krīzes, no kurām viena bija 2008. gadā, bet otra 2014. gadā, veicinājušas "Dzintara" tradicionālo tirgu samazināšanos, pārdošanas apmēru kritumu un apgrozāmo līdzekļu trūkumu. Tādējādi uzņēmumam uzkrājušies parādi.

"Dzintara" kreditori iesnieguši prasījumus par kopumā 16,961 miljonu eiro, tostarp nodrošināto kreditoru prasījumi veido 4,025 miljonus eiro, bet nenodrošināto kreditoru prasījumi – 12,936 miljonus eiro.

"Dzintars" 2017. gadā strādāja ar 6,284 miljonu eiro apgrozījumu un cieta 1,766 miljonu eiro zaudējumus, liecina "Firmas.lv" informācija. 2018. un arī 2019. gada pārskati vēl nav iesniegti. Valsts ieņēmumu dienesta administrēto nodokļu parāds kompānijai 2020.gada 7.maijā bija 9,266 miljoni eiro.

Kompānija "Dzintars" reģistrēta 1991. gadā, un tās pamatkapitāls ir 2,817 miljoni eiro. "Dzintara" patiesais labuma guvējs ir Gerčikovs.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Dzintars
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form