Nedēļas sākumā vakcinācijas temps atpaliek no pagājušās nedēļas
Foto: DELFI

Nedēļas sākumā vakcinācijas pret Covid-19 temps atpaliek no pagājušās nedēļas rezultāta, liecina Nacionālā veselības dienesta (NVD) dati.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pirmdien Latvijā poti pret Covid-19 kopumā saņēmuši 7423 cilvēki, apmēram puse jeb 3809 no tiem vakar saņēmuši pirmo vakcīnas devu. Otro poti, noslēdzot vakcinācijas gaitu, saņēmuši 3304 cilvēki, savukārt 310 aizvadītajā diennaktī sapotēti ar "Johnson & Johnson" meitasuzņēmuma vakcīnu, kurai nepieciešama tikai viena deva.

Līdz pirmdienai ieskaitot vakcīnas pret Covid-19 pirmo devu Latvijā ir saņēmuši vismaz 392 955 cilvēki, bet vakcinācijas procesu noslēgušas 121 686 personas. Par vakcinācijas procesu noslēgušiem tiek uzskatīti cilvēki, kuri saņēmuši "AstraZeneca", "Pfizer"/"BioNTech" vai "Moderna" ražotās potes abas devas vai "Johnson & Johnson" meitasuzņēmuma vakcīnu, kurai nepieciešama tikai viena deva. Imunitāte pret Covid-19 izraisošo vīrusu pēc dažādu vakcīnu saņemšanas gan iestājas atšķirīgos laikos.

Atbilstoši CSP datiem Latvijā 2021.gada marta sākumā provizoriski bija 1,889 miljoni iedzīvotāju, tātad pirmo poti pret Covid-19 ir saņēmuši 20,8% iedzīvotāju, bet vakcinācijas procesu pabeiguši 6,44%.

Kopumā Latvijā līdz pirmdienai ieskaitot veiktas vismaz 514 641 vakcīnas pret Covid-19 injekcijas.

Saskaņā ar patlaban apkopotajiem un papildinātajiem NVD datiem, aizvadītajā nedēļā pret Covid-19 sapotēti 99 079 cilvēki, kas jau ir vairāk nekā jebkurā citā pilnā nedēļā iepriekš, teju sasniedzot mērķi nedēļā vakcinēt vismaz 100 000 cilvēku. Piemēram, nedēļā no 3.maija līdz 9.maijam kopumā tika sapotēti 82 625 cilvēki, bet nedēļu pirms tam - 60 679 cilvēki. Kopš aprīļa sākuma katru nedēļu pret Covid-19 tiek sapotēts arvien lielāks skaits cilvēku.

Pēdējās dienās vakcinēto cilvēku skaits centralizēti apkopotajā statistikā gan vēl varētu pieaugt, jo ne visi mediķi datus par savām veiktajām vakcīnām dara zināmus NVD tajā pašā dienā, kad pacients tiek sapotēts.

Jaunākajā NVD apkopotajā statistikā pagaidām atrodamas ziņas par 7423 pirmdien sapotētajiem, papildus arī atjaunināti dati par iepriekšējām dienām, līdz ar to redzams, ka svētdien Latvijā sapotēti 4488 cilvēki, sestdien - 10 299. Aizvadītās nedēļas trešdienā ir bijusi vēsturiski otrā ražīgākā vakcinēšanas diena, sapotējot kopumā 20 856 cilvēkus. Iepriekš vairāk par 20 000 cilvēku tika sapotēts vienīgi 6.maijā, kad pie vakcīnas pret Covid-19 tika 21 452 iedzīvotāji.

Pirmdien puse no sapotētajiem saņēmuši "Pfizer/Biontech" vakcīnas, apmēram katrs ceturtais - "Moderna". "AstraZeneca" vakcīna izmantota pārsvarā otrās vakcīnas nodrošināšanai, taču, neskatoties uz Veselības ministrijas informāciju par to, ka šī ražotāja vakcīna pirmajām potēm vairs netiek izmantota, vakar ar to pirmreizēji sapotēts 31 cilvēks.

LETA jau ziņoja, ka pagājušā gada 28.decembrī kā pirmos Latvijā pret Covid-19 sāka vakcinēt lielo slimnīcu darbiniekus, bet vēlāk pakāpeniski tika atvērtas citas prioritāri vakcinējamo personu grupas. Šā gada 3.aprīlī durvis vēra speciāli izveidotie liela mēroga vakcinācijas centri, jo Latvijas rīcībā pirmo reizi bija nonācis lielāks daudzums vakcīnu. Savukārt kopš 3.maija Latvijā vakcīnu pret Covid-19, iepriekš pierakstoties, var saņemt ikviens pieaugušais, kurš to vēlas.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Koronavīruss Covid-19 Vakcinācija pret Covid-19 NVD Veselības ministrija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form