Nedrošu jumta konstrukciju dēļ slēgta Jaunmārupes pamatskolas baseina ēka
Foto: marupe.lv

Nedrošu jumta konstrukciju dēļ uz šo mācību gadu slēgta Jaunmārupes pamatskolas baseina ēka, bet pārējā izglītības iestādē skolēnu drošība nav apdraudēta, pastāstīja Mārupes novada domes pārstāve Ilze Žunde.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Viņa norādīja, ka izglītības iestāžu telpas tiek apsekotas regulāri un nepieciešamības gadījumā tajās tiek veikti remontdarbi. Ir atsevišķas situācijas, kur nepieciešami nopietni remontdarbi, un ir tādas, kur to var izdarīt vasaras laikā, skaidroja Žunde.

"Jau pavasarī Jaunmārupes pamatskolas baseina ēkā tika konstatētas vizuālas pazīmes, kas radīja aizdomas, ka tur kaut kas varētu nebūt kārtībā, tāpēc šā gada maijā tika pasūtīta ekspertīze, lai konstatētu, kas tad tur īsti ir. Pēc ekspertīzes atzinuma saņemšanas tika piesaistīti būvnieki, kuri izvērtēja situāciju un kurus aicināja iesniegt priekšlikumus par iespējamiem risinājumiem," pastāstīja Žunde.

Patlaban Mārupes novada dome ir pieņēmusi lēmumu, ka uz šo mācību gadu baseina ēka tiks slēgta.

"Baseina ēka ir atsevišķa, bet skolai pieguloša ēkai. Ēkas ir saistītas, bet tām nav viens jumts, tāpēc citas skolas ēkas tas nekādā veidā neietekmē," informēja Žunde.

Viņa pastāstīja, ka, ņemot vērā ekspertīzes rezultātus, pašvaldība secinājusi, ka jumta projektēšanas darbiem nepieciešami ievērojami resursi, kuri šī gada pašvaldības budžetā nav bijuši plānoti. Pēc būvnieka ieteikuma sākotnēji ir nepieciešama ēkas jumta konstrukciju nostiprināšana, lai pēc tam jumtu varētu demontēt un veidot no jauna.

Būvniecības darbus paredzēts ieplānot nākamā gada budžetā. Patlaban vēl nav izstrādāts gala projekts, tāpēc nav zināmas projekta izmaksas.

Žunde arī pastāstīja, ka baseina ēkā notika tikai fakultatīvas interešu izglītības nodarbības, tāpēc pamatmācību programmu tas nekādā veidā nemaina un neietekmē.

Domes rīkojumā, kas pieņemts 22. augustā, teikts, ka lēmums pieņemts, ņemot vērā būvnieka SIA "Skonto būve" vēstuli.

Jaunmārupes pamatskolas projektu par 59 965 latiem (85 323 eiro) 2004. gadā izstrādāja "Skonto būve". Konkursā par Jaunmārupes izglītības iestādes būvniecību uzvarēja SIA "Kalnozols celtniecība", kas uzcēla izglītības iestādi par 2,64 miljoniem latiem (3,7 miljoniem eiro). Izglītības iestādi atklāja 2005. gada 8. augustā.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Izglītība Mārupe
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form