Negatīvisma ierobežošana un kristīgās vērtības – konsīlijs spriež par Ceturtās atmodas iespējām Latvijā
Foto: F64

Ceturtajai atmodai ir jābūt kā evolūcijai, nevis radikālam procesam, un tās uzdevumi ir: atsvabināt Latvijas iedzīvotājus no kalpa sindroma, iemācīt dzīvot jaunajā pasaulē, sadzīvot ar konkurenci, saprast savu vietu un iespējas, liecina Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) Humanitāro un sociālo zinātņu nodaļas ekspertu konsīlija slēdziens.

Maija beigās LZA rīkoja konsīliju, kurā virkne ekspertu sprieda, vai Ceturtā atmoda Latvijā ir iespējama. Portāls "Delfi" piedāvā iepazīties ar LZA Humanitāro un sociālo zinātņu nodaļas priekšsēdētājas Raitas Karnītes sagatavoto slēdzienu.

Konsīlijā piedalījās: Latvijas Universitātes (LU) Filozofijas un socioloģijas institūta direktore Maija Kūle, Lavijas Republikas (LR) Saeimas deputāts Ilmārs Latkovskis, Latvijas Pašvaldību savienības vecākais padomnieks Māris Pūķis, Rīgas arhidiecēzes bīskaps – metropolīts Zbigņevs Stankevičs, Rēzeknes tehnoloģiju akadēmijas rektors Edmunds Teirumnieks, LU Latvijas vēstures institūta direktors Guntis Zemītis, LR Saeimas priekšsēdētājas ārštata padomnieks Valdis Krastiņš, LZA goda loceklis Jānis Streičs.

Tags

Ilmārs Latkovskis Jānis Streičs Lasāmgabali Latvijas Pašvaldību savienība Latvijas Zinātņu akadēmija Latvijas Universitāte Latvijas vēsture Raita Karnīte Zbigņevs Stankevičs
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form