Nepilngadīgajiem būs administratīvā atbildība par cigarešu un alkohola glabāšanu
Foto: Shutterstock

Saeima šonedēļ galīgajā lasījumā atbalstīja grozījumus Bērnu tiesību aizsardzības likumā, kas nosaka nepilngadīgajiem vecumā no 14 līdz 18 gadiem administratīvo atbildību par tabakas izstrādājumu, kā arī alkoholisko dzērienu glabāšanu un enerģijas dzērienu lietošanu, portālu "Delfi" informēja Saeimas Preses dienestā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Likumā noteikta administratīvā atbildība par enerģijas dzērienu lietošanu, kā arī alkoholisko dzērienu vai citu apreibinošo vielu lietošanu vai atrašanos to ietekmē, kā arī par alkoholisko dzērienu iegādāšanos vai glabāšanu.

Tāpat atbildība paredzēta par pārkāpumiem – smēķēšanu, lietošanu, iegādāšanos vai glabāšanu –, kas saistīti ar tabakas izstrādājumiem, augu smēķēšanas produktiem, elektroniskajām smēķēšanas ierīcēm un to uzpildes tvertnēm. Administratīvā atbildība paredzēta arī par nepilngadīgo iesaistīšanu smēķēšanā, alkoholisko dzērienu vai citu apreibinošo vielu, kā arī enerģijas dzērienu lietošanā.

Minētās normas nepieciešamas, lai nodrošinātu konsekventu Bērnu tiesību aizsardzības likumā iekļauto nosacījumu ievērošanu attiecībā uz bērna aizsardzību no smēķēšanas, alkoholisko un enerģijas dzērienu ietekmes, skaidrots likumprojekta anotācijā.

Tajā arī uzsvērts, ka administratīvo sodu nepilngadīgajam vecumā no 14 līdz 18 gadiem piemēro, ja audzinoša rakstura piespiedu līdzekļa piemērošana konkrētajā gadījumā nav bijusi lietderīga. Noteikts, ka par attiecīgajiem pārkāpumiem sods nepilngadīgajiem būs robežās no divām līdz septiņām naudas soda vienībām. Saskaņā ar Administratīvās atbildības likumu viena naudas soda vienība ir pieci eiro.

Tāpat ar likuma izmaiņām noteikts, ka pašvaldību administratīvās komisijas vai pašvaldību administratīvās komisijas bērnu lietu apakškomisijas priekšsēdētāja vietniekiem un locekļiem, kuri nav apguvuši speciālās zināšanas bērnu tiesību aizsardzības jomā, tās jāapgūst ne vēlāk kā līdz 2020. gada 30. novembrim.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Saeima
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form