NEPLP anulē apraides atļauju 'Pirmajam Baltijas kanālam'
Foto: F64

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) ceturtdien, 21. oktobrī, lēmusi anulēt elektroniskajam plašsaziņas līdzeklim SIA "Pirmais Baltijas Kanāls" izsniegto apraides atļauju programmai "Pirmais Baltijas Kanāls Latvija" (PBK), tviterī informēja NEPLP priekšsēdētājs Ivars Āboliņš.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā skaidroja Āboliņš, PBK gada laikā veicis trīs būtiskus pārkāpumus.

Kā skaidroja NEPLP, pirmajā gadījumā saņemts sods par izsniegtās apraides atļaujas darbības pamatnosacījumu rupju pārkāpumu, pārraidot citu elektronisko plašsaziņas līdzekļu veidotus raidījumus programmā PBK.

Otrajā gadījumā sods saņemts par noteiktā pienākuma – nodrošināt programmā Eiropas audiovizuālo darbu apjomu vismaz 51% apmērā no nedēļas raidlaika – neievērošanu.

Savukārt trešajā gadījumā sods piemērots, jo programmā tika izplatīta informācija, kas apdraud sabiedrības veselību vai var radīt nopietnus un smagus tās apdraudējuma riskus. Proti, ka PBK vēstīja, ka Covid-19 infekcija ir zema lipīguma slimība un no tās var pasargāties, ēdot siļķi.

Izvērtējot PBK izdarītos normatīvo aktu pārkāpumus, NEPLP secinājusi, ka katrs no pārkāpumiem bijis būtisks pārkāpums, jo ar tiem nodarīts kaitējums tādām īpaši aizsargājamām tiesībām un interesēm kā valsts un sabiedrības veselības un drošības intereses, īpaši ārkārtējās situācijas laikā. Tāpat arī sistemātiski pārkāpti elektronisko plašsaziņas līdzekļu programmu veidošanas noteikumi un programmai izsniegtās apraides atļaujas darbības pamatnosacījumi.

Padomes ieskatā, regulāra normatīvo aktu pārkāpšana, programmai izsniegtās apraides atļaujas darbības pamatnosacījumu būtiska neievērošana, kā arī valsts un sabiedrības veselību un drošību apdraudošas informācijas paušana nav savienojama ar elektronisko plašsaziņas līdzekļu darbības uzdevumu – informēt, izglītot un izklaidēt auditoriju, kā arī nav savienojama ar sekmīgu un tiesisku elektroniskā plašsaziņas līdzekļa darbību sabiedrības interesēs.

Apraides atļauja programmai PBK Latvija uz 10 gadiem tika izsniegta 2015. gada februārī.

Apraides atļauja tiks anulēta, sākot ar 26.oktobri.

Ziņots, ka jūlijā NEPLP lēma anulēt apraides atļauju "Radio PIK", kas arī bija gada laikā veicis trīs būtiskus pārkāpumus.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

NEPLP
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form