Foto: AFI
Foto: Einars Repše

Partija "Jaunais laiks" (JL) un Tautas partijas (TP) šodien nespēja vienoties par to, kurai no tām nākamajā valdībā būtu jāieņem premjera amats, tāpēc ir pārtraukušas sarunas par jaunas labējas valdības veidošanas, pēc nepilnu stundu ilgām sarunām žurnālistiem paziņoja abu partiju vadītāji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
JL tomēr esot gatava vēl šīs Saeimas laikā runāt ar TP par jaunas valdības izveidošanu, ar nosacījumu, ja TP būs gatava strādāt JL izvirzīta premjera vadībā, jo, kā uzskata JL līderis Einars Repše, tieši JL premjers spētu nodrošināt, ka TP vārdi valdībā saskanētu ar darbiem.

"Mēs tupināsim kritizēt esošo valdību un pazemīgi gaidīsim nākamās vēlēšanas, lai saņemtu tautas verdiktu," sacīja JL līderis.

TP vēlāk otrdien presei izplatītajā paziņojumā norāda, ka sarunas ar JL nedrīkst balstīties uz ultimātu izvirzīšanas vai savstarpēju apvainojumu izteikšanas taktikas. “Diemžēl JL šodien izvirzītais ultimāts par savu premjeru ir pārtraucis līdz šim rezultatīvās abu partiju sarunas, kurās tika panākta vienošanās svarīgos politiskos jautājumos,” teikts TP paziņojumā.

“Strādājošu valdību drīkst mainīt tikai tad, kad jauna valdība pēc būtības jau ir izveidota. Tādēļ kategoriski noraidāmi ir jebkuri mēģinājumi radīt politisko nestabilitāti valstī, izprovocējot sasteigtu un priekšlaicīgu pašreizējās valdības krišanu. Tas novestu pie ilgstošiem partiju strīdiem par amatiem, kuru laikā valsts attīstība faktiski apstātos,” uzskata TP.

Vēlāk savu paziņojumu izsūtīja JL: “TP mēģinājumi sarunas vilkt garumā un nevēlēšanās panākt kompromisu iespējamā jaunās valdības vadītāja kandidatūras izvēlē apstiprināja JL bažas, ka TP sarunas ar JL izmantoja tikai sava reitinga mākslīgai uzturēšanai un esošās koalīcijas partneru ietekmēšanai.”

JL norāda, ka TP uzsākusi sarunas ar JL bez konkrēta piedāvājuma, bet ar ultimātu – valdību nekādā gadījumā nedrīkst vadīt Repše. Bez tam otrdien, 7.septembrī, TP nākusi klajā ar jaunu ultimātu: jaunās valdības vadītājs nedrīkst būt ne Repše, ne kāds cits JL pārstāvis, kā arī valdībā nedrīkst būt neviens bijušais premjers, t.i. Repše. Bez tam TP noteikusi, ka kopīgu valdību būs iespējams izveidot tikai tad, ja to vadīs Tautas partijas pārstāvis.

JL secina, ka TP vēlme palikt “Induļa Emša, Aināra Šlesera un Jāņa Jurkāna valdībā” izrādījusies spēcīgāka par valsts interesēm atbilstošas jaunas stabila labējā vairākuma valdības izveidošanā.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form