Nīcas pagasta padomes priekšsēdētāja vietnieks un viens no SIA "Nordia" īpašniekiem Jānis Otaņkis netālu no jūras piekrastes ierīkojis izgāztuvi, raksta "Latvijas Avīze".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
"Tas, ko es nevaru saprast, ir, kā atkritumu savākšanas firma, sabiedrības "sanitāri", paši var piesārņot vidi! Turklāt tas notiek 300 metru aizsargjoslā, kas vainu vēl pastiprina," sacījis Liepājas reģionālās vides pārvaldes direktors Leonīds Zeļenskis.

Sašutis ir arī austrālietis Džons Lou, kura zemes īpašums atrodas gandrīz blakus "Nordia". Otaņķa ierīkotā izgāztuve, pēc viena kaimiņa teiktā, pastāv divus, pēc cita - piecus gadus. Šonedēļ par to, ka izgāztuve pastāv, pārliecinājušies arī vides inspektori.

Kā norādījis Zeļenskis, pārkāpumi ir acīm redzami - piesārņota vide un nav ievēroti noteikumi, kas "Nordia" atļauj atkritumus tikai savākt un nogādāt reģiona atkritumu apsaimniekošanas poligonā Grobiņā, nevis uzglabāt. Sods par šiem pārkāpumiem var būt no 50 līdz 1000 latiem. Lēmumu vides pārvalde pieņemšot pēc 5.jūlija. Līdz šim datumam "Nordia" ir uzdots iesniegt pārvaldē pasākumu plānu, kad un kā degradētā teritorija tiks rekultivēta.

"Nordia" ražošanas bāze atrodas uz zemesgabala, kura tālākais punkts ir 458 metrus no jūras piekrastes, bet izgāztuve ierīkota tajā zemes gabala daļā, kas atrodas 300 metru aizsargjoslā. Pagaidām vēl neapstiprinātajā pagasta teritorijas plānojumā te visapkārt paredzētas teritorijas tūrismam un rekreācijai.

Nīcas pagasta padomes priekšsēdētājs Agris Petermanis atzinis, ka saņēmis iedzīvotāju sūdzības par sava vietnieka saimniekošanu, piekrītot, ka "nebūtu atbalstāms tas, ka degradēta vide tiek vēl vairāk piesārņota".

Petermanis arī neesot saskatījis saistību starp Otaņķi kā pagasta amatpersonu un uzņēmēju, kas neievēro likumus. Savukārt Lou ir pārliecināts, ka Otaņķa rīcība nekādi nav savienojama ar amatu pagasta padomē, tāpēc viņam jāatkāpjas.

Par Otaņķa darbībām Lou uzrakstījis iesniegumu arī Liepājas rajona prokuratūrai, kam būs jānoskaidro, vai pagasta amatpersona nav izmantojusi dienesta stāvokli, lai savai firmai izkārtotu pašvaldības pasūtījumu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form