Foto: DELFI

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) juridiski nevar kļūt par operatīvo dienestu, sacīja veselības ministre Anda Čakša (ZZS).

Viņa skaidroja, ka tas saistīts ar to, ka operatīvajos dienestos strādā amatpersonas ar speciālām dienesta pakāpēm.

Vienlaikus viņa norādīja, ka šī jautājuma risināšana virzās uz priekšu, un tiek meklēti citi veidi, kā efektīvāk organizēt darbu starp NMPD nodaļām.

Kā ziņots, aizvadītajā nedēļā divi Īrijas pilsoņi izsaukuma laikā uzbrukuši NMPD darbiniekiem, un pēc šī incidenta dienesta vadība sola vētīt veselības apdrošināšanas izmaksas, vēsta "Latvijas Avīze".

NMPD vadītāja Liene Cipule uzsvēra, ka NMPD ar tiesību aktu ir jānoteic operatīvā dienesta statuss, kas, iespējams, varētu kalpot par pamatu vēl kādu bonusu noteikšanai darbiniekiem.

Jau ziņots, ka NMPD nav definēts kā operatīvais dienests, bet gan valsts pārvaldes iestāde - vienā rindā ar Medicīnas vēstures muzeju un Veselības inspekciju, intervijā laikrakstam "Neatkarīgā Rīta Avīze" atzina Cipule.

NMPD gan ir operatīvais transports, taču atalgojuma veidošana notiek kā valsts pārvaldes iestādē, uzsvēra Cipule. "Bet mēs taču esam ārstniecības iestāde, operatīvais dienests, veicam operatīvo darbu," neizpratni pauda dienesta vadītāja.

Viņa atzīst, ka mainīt šo statusu nav vienkārši, tas esot likuma jautājums. "[..] Mēs strādājam nakti, dubļos, vējā, sniegā, apdraudot savu dzīvību un veselību, ejam "pritonos", bet mūs novērtē tāpat kā ārsta palīgus slimnīcā, kur viņi strādā iekštelpās, ar iekārtām, ar kolēģu atbalstu un drošībā. Atšķirība atalgojumā neparādās. Šobrīd daudz kas atkarīgs no mums pašiem - kā mēs pierādīsim, ka esam operatīvie darbinieki? Tas nav izdarīts agrāk, tas tagad jādara mums," kritiska bija Cipule.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!