No 15. aprīļa Rīgas teritorijā stāsies spēkā koku ciršanas liegums
Foto: Mevlevi

No 15. aprīļa līdz 30. jūnijam Rīgas teritorijā būs spēkā koku ciršanas lieguma periods, kura mērķis ir saudzēt galvaspilsētā esošos apstādījumus to plaukšanas laikā un aizsargāt tajos ligzdojošos putnus, portāls "Delfi" noskaidroja Rīgas domē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Galvaspilsētā koku ciršanas lieguma periods no 15. aprīļa līdz 30. jūnijam ir spēkā katru gadu.

Līdzīgi kā iepriekš, arī šogad Rīgas pilsētas Būvvaldes Apstādījumu inspekcijas inspektori koku ciršanas lieguma periodā veiks pastiprinātas pārbaudes ne tikai pilsētas centrā, bet arī attālākās apkaimēs.

Papildus būvvaldes veiktajām pārbaudēm arī pilsētas iedzīvotāji tiek aicināti aktīvi piedalīties šajā kontroles procesā, par pārkāpumiem nekavējoties informējot pilsētas būvvaldi vai Rīgas pašvaldības policiju.

Par noteikumu pārkāpšanu fiziskām personām var piemērot sodu līdz 700 eiro par vienu koku, bet juridiskām personām sods var sasniegt pat 1400 eiro.

Koku ciršanas lieguma periods neattiecas uz kokiem, kuru celma caurmērs ir mazāks par 20 centimetriem, uz augļu kokiem un bīstamiem kokiem, kas var radīt apdraudējumu sabiedrībai.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Rīgas pilsētas Būvvalde
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form